YAŞAM DİYARI

Acı Badem

Acı Badem

Acı Badem birçok hastalığa şifa olan. Çok yenilince zehirleyen kararında ve yerinde yenilirse hayatımız için güzel bir tedavi aracı haline gelen bir bitkidir. Bitkisel Tedavi Yöntemleri ilaç kullanmak istemeyen bir çok hastanın umududur. İlaç kullanmaktan nefret eden bazı hastalar tedavisi ne kadar da uzun olsa Bitkilerle Tedavi yöntemini seçer. Eğer sizlerde ilaçları sevmeyen, sabırlı kişiler iseniz mutlaka hastalıklarınız da Bitki Tedavisine yer vermelisiniz.

Bu makalemizde sizler için Acı Badem Bitkisini anlatacağız. Acı Badem Nelere İyi Gelir? Acı Bademle  Tedavi Nasıl Olur? sizler için anlatacağız. Sevgili Okuyucular;

  •  Acı Badem Cilt Temizleyicidir: Acı Badem Yağını yüze sürmek cildi temizlemeye yardımcı olur.
  • Hamile hanımlar için çatlakları giderici özelliği vardır. Hamile olan hanımlarımız acı badem yağını karın bölgesine sürekli sürerseler  bu yağ çatlamayı önler.
  • Acı Badem Yağı saç diplerine zeytinyağı ile karıştırılıp sürülürse saçları besler ve saçlara doğal bir güzellik verir.
  • Acı Badem böbrekte bulunan taşları parçalamaya yardımcı olur. Acı badem yenmeye devam edilirse Böbrek Taşlarını parçalar.
  • Son yıllarda maalesef ülkemizde yaygın olan ve bir çok kişinin ameliyat yöntemi ile kurtulduğu Basura karşıda iyi bir ilaçtır. Acı badem Sirke ile karıştırılarak krem haline getirilir ve basurlu bölgeye sürülürse Basurun iyileşmesine ağrısını hafifletmeye yardımcı olur.
  • Mide de ve vücudumuzun diğer bölgelerinde oluşan iltihaplara karşı acı badem faydalıdır. Günlük 3-4 adet yenen acı badem bu iltihapları zamanla kurutmaya yardımcı olur.

Önemli:En başta da söylediğimiz gibi acı badem çok fazla tüketilirse sizleri zehirleyebilir bunun için kararınca yemeye çalışın. Fakat her zaman hatırlattığımız gibi bu yazıda da mutlaka hatırlatmak istiyoruz. İlk olarak hastalığınız için ilgili bir doktora gitmelisiniz. Bitki tedavisine ikinci bir yöntem olarak başlamalısınız.

NOT:Birde şunu mutlaka aklınızda bulundurmalısınız bitkiler doğal besinler olduğu için tedavi yöntemi de uzun sürer. Eğer sabırlı değilseniz şimdiden söyleyelim bu yöntemlere başvurmayınız.

Sağlıklı Günler Dileriz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın