YAŞAM DİYARI

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet aracılığı ile soy ağacı sorgulaması nasıl yapılır detaylı anlatım ile karşınızdayız. Soy ağacınızı öğrenmek için hemen tıklayınız.

E-Devlet Soyağacı Uygulaması İle Soyağacınızı Ortaya Çıkarın!

E-Devlet soyağacı sorgulaması hizmete girdi. Uygulama hizmete girer girmez, milyonlarca kullanıcı tarafından tıklanarak gündeme oturdu. Öyle ki e-devlet üzerinde sistem durma noktasına geldi. Peki E-Devlet soyağacı sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet soyağacı uygulaması nedir? Soyağacına nasıl bakılır?

E-Devlet’in yeni vatandaşlara yeni bir hizmeti 1800’lü yıllara kadar soyağaçlarını görebilme şansı veriyor. Gündemde büyük ses getiren uygulama aracılığı ile soyağacını öğrenmeyen kalmayacak.

E-Devlet soyağacı sorgulama hizmetiyle tüm dikkatler kişilerin soy bağları ve geçmişlerini merak etmesi üzerine sistemin kilitlenmesine çevrildi. Soylarının nereye dayandığını merak eden vatandaşlar E-Devlet’in yeni uygulamasına ile soyağaçlarını ortaya çıkardılar.

Soyağacı Öğrenme, Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Soyağacını öğrenmek isteyen vatandaşlar, e-devlet sitesindeki ana sayfa bölümünden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranına girmeleri gerekiyor.

Buradaki ekrandan gerekli bilgiler ile Alt Üst Soy Listesi açılıyor. Keza soyağacı uygulaması ile alt üst soy raporu ile  belge üreterek görüntülemek mümkün hale getirilmiş. Üretilen soyağacı belgesi ile kişilerin yalnızca kendilerine ait alt ve üst soy bilgileri yer alıyor. Yapılan yaptırımlar ile tüm bu belgeler 6698 Sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kapsamında kardeşler ve diğer fertlerin bilgileri yer almıyor.

Soyağacı Sorgulama

Buraya Tıklayarak SOYAĞACINIZI Öğrenebilirsiniz!

Soyağacı Nedir?

Soyağacı bir diğer adı ile aile ağacı, bir kişinin soyundan olan diğer kişileri gösteren kapsamlı bir belgedir. Atasal çizelgeler olarak ta bilinen soyağacı uygulaması ile kişinin atalarını gösteren, alt üst soy ağacı bağını belirten belgedir.

Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü hizmetlerini yürütülmesi ile nüfus kayıtlarının tutulmasına ve nüfus kayıtlarına ilişkin bilgi ve belge verilmesine ilişkin hususlar, 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu, bu Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik ile düzenlenmiştir. Belge niteliğinde olan soyağacı uygulaması (alt üst soyağacı) 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 44’üncü maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi “Nüfus kayıt örneklerini; kaydın sahipleri veya bunların eşleri ile veli, vasi, alt ve üst soyları ya da bu kişilere ait vekillik belgesini ibraz edenler, nüfus müdürlüklerinden doğrudan almaya yetkilidirler.” Hükmü gereğince uygulamaya alınan soyağacı uygulaması ile sizlerde alt üst soy listesine ulaşabilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın