YAŞAM DİYARI

Antalya’da Mutlaka Gezmeniz Gereken On Yer

Antalya’da Mutlaka Gezmeniz Gereken On Yer

Antalya, Türkiye’nin Akdeniz’e bakan en önemli turizm yerlerinden biri ve tüm Akdeniz ülkeleri içinde de önemli bir yer. Aldığı yabancı turist sayısı da bunun basit bir kanıtı niteliğinde adeta…  Antalya’ya yolu düşen okuyucularımızın gidebileceği 10 yeri tespit etmeye çalıştık. Önerilerimizi değerlendirerek tatilinizi eşsiz kılmak sizin elinizde…

Düden Şelalesi, küçük ve büyük olarak iki tanedir; ancak özellikle çevresinde mesire yerlerinin de olduğu Yukarı Düden Şelalesi gerçekten görülmeye değerdir.Düden Şelalesi (1) Düden Şelalesi (2)

Konyaaltı Plajı, Türkiye’nin belki de en bilindik plajıdır. Eğer sakin bir güne denk gelinirse, bu ünlü yerde denize girme ayrıcalığından yoksun kalınmamalı…Konyaaltı Plajı (1) Konyaaltı Plajı (2)

Hıdırlık Kulesi, ufak bir nokta; ancak yüzyıllara meydan okumuş bir yer. İkinci yüzyılda yapılan kule Antalya surlarında ve Antalya merkeze yolunuz düşerse görmek isteyebileceğiniz bir yer…Hıdırlık Kulesi (1) Hıdırlık Kulesi (2)

Köprülü Kanyon, Manavgat’ta görebileceğiniz bir doğa harikası. Bu milli parkta kanyon gezisi ve rafting yapmakta mümkün.Köprülü Kanyon (1) Köprülü Kanyon (2)

Termessos Kaplıcaları, Burdur Yolu üstünde. Yanı başında antik kentte mevcut. Anadolu’nun en nadide yerlerinden biri ve kaçırmamanızı öneriyoruz.Termessos Kaplıcaları (1) Termessos Kaplıcaları (2)

Perge Antik Kenti, Aksu’da bulunan ve Pamfilya’ya başkentlik yapmış bir antik kent. Hititler’den Büyük İskender’e dek yüzyıllarca farklı uygarlıklara tanıklık eden bu kentin harabeleriyle büyüleneceksiniz…Perge Antik Kenti (1) Perge Antik Kenti (2)

Kurşunlu Şelalesi, Isparta yolu üstündeki bir doğa harikası. Doğayla iç içe bir yer ve adeta cennetten bir köşe: Mayolarınızı unutmayın…Kurşunlu Şelalesi (1) Kurşunlu Şelalesi (2)

Patara Antik Tiyatro, Kaş’ta bulunan Patara Örenyeri’nin en nadide ürünü. Anıt mezarlar, hamamlar, tapınaklar ve dahası burada sizi bekliyor…Patara Antik Tiyatro (1) Patara Antik Tiyatro (2)

The Old Port Antalya (Eski Liman), şehrinde göbeğindeki doğa harikası ve aynı zamanda şehirlerin de güzel görünebileceğinin bir garantisi…The Old Port Antalya (1) The Old Port Antalya (2)

Son önerimiz ise farklı yerlerde bulunan su parklarından birine gitmeniz. Herhangi birini önermiyoruz; ancak birinden birini tercih edip hiç değilse birkaç saatinizi bunların birinde değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz…

Antalya Aqua Park (1) Antalya Aqua Park (2)

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın