YAŞAM DİYARI

Bebek Bakımı

Bebek Bakımı

Eminim ki birçoğunuz Bebek Bakımı konusunda acemisiniz. Özellikle düğün sezonun olduğu bu yaz aylarında bebek düşünene ebeveynlerimiz olabilir. Fakat bebek yapmayı düşünmeden önce iyi bir Bebek Bakımı Nasıl Olur bunları gözden geçirmelisiniz. Ne kadar hazır olursanız olun Bebek dünyaya gelince bu iş biraz daha değişebilir. Öncelikle Bebek Hazırlığı yapan hanımlarımıza şunu söyleyelim;

  • Tedirgin olmayın. İlk olarak sakin olun. Hastahaneden eve çıktığınız ilk gün biraz tedirgin olmak her annenin hakkıdır ama siz sakin olmaya çalışın. Zorlu bir doğum yaşamış olabilirsiniz fakat eve geçtikten itibaren artık bütün sorumluluk sizin üzerinize kalacak. Bunun için bebeğinizin altını değiştirmeye hazır olun:)
  • Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassas olduğu için bebeğinizin cildini sürekli kuru tutmaya çalışın. Bebeğinizi besledikten sonra mutlaka altını değiştirmeye özen göstermelisin. Çünkü bebeğinizin altı sürekli kuru kalmalıdır. Yoksa pişik olma durumuyla karşılaşabilirsiniz. Buda sizi de bebeğinizi de çok rahatsız eder.
  • İlk birkaç hafta ıslak mendil kullanmak yerine bebeğinizin cildini pamukla ve ılık suyla temizleyin. İlla ıslak mendile gerek kalırsa eğer ıslak mendil seçimine dikkat edin ve ıslak mendili eczahaneden alın. Çünkü bebeklerin vücutları normal insanlarınkine göre daha hassas olur.
  • Bebeğinizin kordonu için hastahane de ki doktor veya hemşireler sizlere mutlaka yardım edecektir. İlk günlerde bebeğinizi yıkamak yerine 3-4 günde bir ılık suyla bir kaç santim yükseklikten üzerinden su dökerek rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında yüz ve ellerini ıslak pamukla silmeniz bebeğiniz için yeterli olacaktır.
  • Bebeğinizi kucağınızda tutarken veya yatırırken boyun kaslarını mutlaka desteklemeye çalışın. Bu Yeni Doğan Bebekler için çok önemlidir.
  • Bebeğiniz acıktığı zamanlarda mutlaka onu besleyin. Çünkü Yeni Doğan Bebeklerin midesi küçük olduğu için az yerler ve sürekli acıkırlar.
  • Bebeğinizin bulunduğu ortama dikkat etmelisiniz. Ne çok soğuk bir ortam nede çok sıcak bir ortamda bebeğinizi bulundurmamalısınız.  Bunun bir ortası olmasına dikkat etmelisiniz.

Bebek Bakımı Nasıl Olmalı biz sizler için bazı önerilerde bulunduk. Dileriz sizlerde rahatlıkla Bebeklerinizi Yetiştirebilirsiniz. Sağlıklı bir bebek yetiştirmeniz dileğiyle. İnşallah önerilerimiz işe yarar.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın