YAŞAM DİYARI

Burcunuza Göre Makyaj Yapın

Burcunuza Göre Makyaj Yapın

Burcunuza Göre Makyaj Yapın

Her burcun farklı bir makyaj teknikleri olduğunu ve farklı yöntemler uygulandığını biliyor musunuz?  Burç gruplarına göre makyaj yapma teknikleri değişmekte ve ideal makyaj belirlenmektedir. Hollywood yıldızlarından bir çoğu burç gruplarına göre makyaj yapmakta ve bu makyaj tekniğinin kişiyi daha iyi ifade ettiğini belirtmektedirler. Yüksek ihtimalle burç gruplarına göre yapılan makyajlar kişiyi daha güzel ve çekici göstermektedir. Burç gruplarına göre makyaj teknikleri

Su grubu makyaj teknikleri; Sezgisel
Yengeç, Akrep ve Balık su grubunun burçları. Su grubunun makyaj rengi yeşildir. Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi su grubu, yeşilin her tonunu ve kombinasyonlarını makyajlarında  kullanabiliyor. Özellikle Nil yeşili kullandıklarında, daha gizemli mesajlar verebilirler ve yeşil göz farları her daim asaleti temsil eder.

Ateş grubu makyaj teknikleri; İddialı
Koç, Aslan ve Yay ateş grubunda yer almaktadırlar. Ateş grubu kadınları, dikkat çekmeyi ve çekiciliklerini ön plana çıkartmayı sevdikleri için makyajları da iddialıdır.  Fark edilmek en büyük arzuları arasında yer alır. Kullandıkları makyaj malzemelerinden, makyaj renkleri ve tekniklerine kadar dikkat çekmeyi severler. Ateş grubu kadınlarının rengi ise kırmızı ve siyah. Gözlerde siyah far ve kalem kullanmaları ateş grubunda ki kadınlara önerilir.

Hava grubu makyaj teknikleri; Bağımsız
İkizler, Terazi ve Kova hava grubu burçlarını içinde yer alıyorlar. Hava grubu özgürlüğün ve bağımsızlığın temsilciliği olarak tanınıyor. Hava grubu kadınlarının rengi, mavi ve pembe olarak biliniyor. özellikle lacivert ve tonlarını kullanmayı seviyorlar. Işıltılı allıklar ve ruj seçiminde ise yine pembe ve tonları ağırlık kazanıyor.

Toprak grubu makyaj teknikleri; Sakin

Boğa, Başak ve Oğlak toprak grubunda yer almaktadır. Toprak grubu kadınları sakin ve evcimen tabiatlı yapıları ile bilinmektedir.  Abartıdan uzak  ve sadeliği tercih ediyorlar.
Makyajda da sade ve göze çarpmayan renkleri uygulamaları gerekiyor. En belirgin ve sevdikleri rengi ise kahverengidir. Pastel tonlardan seçecekleri makyaj malzemeleri kullanmayı severler.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hayriye sönmez dedi ki:

    Terazi burcu güzeldir zaten, makyaja ihtiyac duymaz pek 😉

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın