YAŞAM DİYARI

Juglans Regia Nedir Ne İşe Yarar

Juglans Regia Nedir Ne İşe Yarar

Ceviz Ağacının ne gibi faydaları vardır. Juglans Regia adıyla anılan ceviz ağacının bilmediğimiz faydaları nelerdir? Ceviz birçok faydasıyla bilinen çerezlerden biridir. Kimimiz cevizi çok fazla tüketiriz kimimizde belki ayda yılda bir tüketiriz. Fakat ceviz, ceviz yağı, ceviz yaprağı ve ceviz ağacının faydaları saymakla bitmez.

Peki ceviz ağacının bilmediğimiz faydaları nelerdir? Birde buna birlikte bakalım.

 • Ceviz Ağacı; şeker hastaları için faydalıdır. ceviz, zeytin ve kekik yaprağı kaynatılarak tüketilmeye devam edilirse şeker hastaları için çok yararlı olur. Şeker hastalığı son zamanlarda yaygın olan hastalıklardan biridir hastalığınız için bunu denemeye değer. Sizlerde eğer farklı bir rahatsızlığınız yoksa bu çayı kullanarak içe bilirsiniz.
 • Ceviz yaprağı kekik ile beraber kaynatılır ve balla tatlandırılarak içilirse kansızlık sorunu yaşaya hastalar için faydalı olur.
 • Ceviz yaprağı oğul otuyla birlikte kaynatılır ve soğutularak balla tatlandırılıp içilmeye devam edilirse kalbi güçlendirir.
 • Ceviz yaprağı kekik ile beraber kaynatılıp içilirse kanı temizler.
 • Ceviz yaprağı kaynatılır ve balla tatlandırılarak içilirse ishali keser. Ceviz yaprağında bulunan tanen kabız yapıcı bir özelliğe sahip olduğu için ishali kesmeye yardımcı olur.
 • Ceviz yağı, badem yağı, çörek otu yağı ile karıştırılarak saç diplerine sürülmeye devam edilirse doğal Saç Bakımı yapabilir ve saçlarınızın daha güzel daha parlak bir hal almasına yardımcı olabilirsiniz.
 • Cevizin dış yeşil kabuğu suyu çıkarıldıktan sonra sivilcelere sürülür ve arkasından temizlenir. Fakat kahverengi lekeler yapabilir bunun için dışarı çıkmadığınız bir günde bu kürü uygulamalısınız.
 • Ben ve güneş çilleri içinde cevizin dış yeşil kabuğunun suyu faydalıdır.
 • Beyaz akıntısı çok olan hanımlarda cevizin yaprağının kaynatılarak içilmeye devam edilmesi çok işe yarar.
 • Ceviz içi, badem içi ile birlikte ceviz yaprağı ile öğütülüp balla macun yapılır ve yenmeye devam edilirse vücuda kuvvet verir ve kısırlık için kullanılır.
 • Ceviz taze taze tüketilmeye devam edilirse eğer Basur için faydalıdır.

Ceviz içi dışarıdan incelendiğinde insan beyniyle karşılaştırılabilir. Ceviz dış kabuğuna bakılınca da insan kafasıyla eşdeğer olarak karşılaştırılabilir.  Ceviz beyne benzediği kadar beyin için de faydalı bir besindir. Sınavlara hazırlanan çocuklarınıza günlük bir avuç ceviz yedirmenizin faydasını sınav zamanında çocuğunuz da sizde görebileceksiniz. Allah akıllı kişiler için cevizi yaratarak beyne benzetmiş ve biz insanlar için küçük bir kopya göndermiş.

Cevizi tüketmeye devam ederseniz sizde gözle görünür bir şekilde farkına varacaksınız.

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın