YAŞAM DİYARI

Dondurulmuş Limon Mucizesi Şaşırtıyor

Dondurulmuş Limon Mucizesi Şaşırtıyor

Dondurulmuş Limon Mucizesi

Birçok restoranda bilinçli tüketiciler tam bir C vitamini deposu olan limonun tamamını kullanırlar. Peki limonun hiçbir yerini ziyan etmeden vitamin deposu olan limonu nasıl kullanabiliriz?

Limonun kabuğunu güzelce yıkadıktan sonra buzdolabının buzluk kısmına veya dondurucuya koyuyoruz. Donan limonun kabuğunu soymaya da gerek yok. Limonu bütün olarak rendeleyip isteğe göre birçok yerde kullanabilirsiniz. İster yemeklerinizin üzerine serpebilir, isterseniz de çorbalarınızda, dondurmanızda, salatanızda, makarna soslarınızda veya birçok yemekte kullanabilirsiniz.

Kullandığınız bu limon rendesi yemeklerinize mükemmel bir tat katacak ve siz bile buna çok şaşıracaksınız.

Limon denildiğinde hepimizin aklına ya limon suyu veya limonata gelmekte. C vitamini deposu olan limonun faydalarını öğrenince hayretler içerisinde kalabilirsiniz. Emin olun öyle faydaları var ki faydalarını öğrenince her alanda limonu yediğiniz ve içtiğiniz her şeye koyacaksınız.Limon (2)

Yemeklere farlı bir tat ve aroma katmasının haricinde ziyan etmeyip bütün olarak kullandığımız limonun faydaları neler?

Rendeleyerek kullandığımız limon, suyunda bulunan vitaminden 5 veya 10 kat daha fazla vitamin bulundurur. Bu zamana kadar hepimiz bilinçsiz olarak limonun büyük bir kısmını ne yazık ki ziyan ediyorduk. Fakat bundan sonra limonu dondurarak limonun bütününden faydalanabiliriz. Dondurduğumuz limonun bütün vitamin ve besleyici özelliklerinden yaralanacağız. Hem sağlıklı beslenecek hem de limonun dinçleştiren etkisinden ve vücuttaki toksinleri atmadaki etkisinden yararlanacağız. Bunun için tek yapmanız gereken bir limon alıp ve dondurduktan sonra rendeleyip istediğiniz şekilde kullanmak.Limon (1)

Limonun kanser hücrelerini öldürücü özelliği olduğunu ve kemoterapiden daha fazla etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Çevrenizde bu bilgiye ihtiyaç duyabilecek kimseler var ise onlara bu bilgiyi duyurarak yardımcı olabilirsiniz. Kemo-terapi gibi kalıcı hasarları olmayan limonun mucizevi etkileri vardır. Limon çeşitli hastalıklar üzerinde oldukça etkili bir besindir mesela, kistler, yumrular, tümörler ve urlar üzerindeki etkileri kanıtlanmıştır. Yine bütün kanser türlerine etkileri göz ardı edilemez bir gerçektir. Bağırsak kurtlarına, enfeksiyonlara ve iltihaplara karşı da kullanılır. Yüksek tansiyonu olan hastaların kan basıncını düzene sokar. Asabi bozukluk ve strese karşı iyi gelen limon aynı zamanda bir anti-depresandır. Dünyadaki bazı büyük ilaç fabrikalarından birisinin beyanına göre 1970 senesinden buyana 20’den fazla laboratuvar testi sonucunda limon ekstresi uygulanan meme, prostat, kolon/kalın bağırsak, pankreas ve akciğer gibi 12 kanser tipinde başarılı neticelere ulaşılmıştır. Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, kemo-terapi tedavisinde dünyada kullanılan Adiamycin ürününden 10 000 kat daha etkili ve iyi olduğu saptanmıştır. Yine kanser hücrelerinin büyümesinin ve gelişmesinin yavaşlattığı gözlemlenen etkiler arasındadır. Limon özü özütü kötü huylu kanser hücrelerine karşı savaş açarken sağlıklı ve sağlam hücrelere zarar vermez.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. HAVVA DURGUT dedi ki:

  dondurulmuş limon mucizesini deneyecem
  .

  1. inci akkuş dedi ki:

   benimde difrizimde bulunur

   1. admin dedi ki:

    Tebrikler İnci hanım sağlık çok önemli..

 2. Aylin erek dedi ki:

  Limonun faydalari saymakla bitmez

  1. admin dedi ki:

   Aynen öyle Aylin Hanım

 3. özgür köse dedi ki:

  beğendim hemen deneyecegim

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın