YAŞAM DİYARI

El Emeği Göz Nuru Takı Modelleri

El Emeği Göz Nuru Takı Modelleri

Değerli takipçilerimiz bugün sizler için engelli bir ablamızın yapmış olduğu el emeği göz nuru takı modellerini paylaşıyoruz. Sizde beğendiğiniz el yapımı kolye ve el yapımı bileklik modelini sipariş ederek bu ablamıza destek olabilirsiniz. Şimdi bu ablamızın kaleme aldığı yazıyı okuyarak engelli ablamızın yapmış olduğu el emeği takı tasarımlarını birlikte inceleyelim.

Herkese Merhabalar,

Yaşam Diyarı sayesinde sizlere ablam için ve onun gelişiminde ki bu yolculukta nasıl değişebildiğini, inanınca neler yapılabileceğini göstermek için onun adına bu çalışmayı yapmış bulunmaktayım..

Ablamın geçmişi hakkında biraz bilgi vereyim. Menenjit sonucu %50 zihinsel bir etkilenme ile karşılaşmış sadece bir kaç çocuktan birisi olarak yaşamını sürdürdü. Eskiden menenjitin aşısı olmadığı için hastaneye yetiştirilen çocuklarda maalesef ateş sonucu bir hasar oluşmaktaymış.

Onun bu yolculuğunda ailem ve çevremizde ki çoğu insanın duyarlılığı sayesinde katkı sağlamaya çalışıp eskisinden çok daha iyi olmasını sağladık.

Gittiği okullar ve aldığı eğitimler sonucu okuma yazma öğrenip, en çokta müzik korosunda olmayı ve takı yapmayı sevdi. Ve takı konusunda kendisini o kadar geliştirdi ki buna inanamayacaksınız.
Benim ona yaptığım sadece ufak fikirler vermek, emeğin kendisi ve esas işin kalbi tabi ki de ablam..

Kendisinden bahsederken dikkat ederseniz “engelli veya özürlü” kelimesini kullanmadım. Çünkü onda ki ne ona bir engel oldu gördüğünüz gibi, ne de onun elinde ki bir kusur. Can Metedoran’ın sayfasında okuduğum yazıda ki gibi hitap etmek ise daha çok hoşuma gidiyor.

“Onlara özürlü veya engelli ” demeyin. Onlar ne özürlü , ne engellidir, onlar sadece Allah’ın bu dünyada bedenlendirdiği MELEKLERDİR. ” diyordu ..
Kesinlikle çok doğru demiş. Çünkü bana göre CANDA ÖZÜR OLMAZ…
İşte ablamın dünyası..
Hepiniz HOŞ GELDİNİZ.

Melek bir ablaya sahip olan kardeş…
(Bu yazı tamamen ablamıza destek amaçlı sitemizde yayınlanmıştır.)
loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın