YAŞAM DİYARI

En Güzel Hint Filmi Ghajini

En Güzel Hint Filmi Ghajini

Baş rollerini Aamir Khan  ve Asin Thottumkal’ın paylaştığı Ghajini Filmi ile sizlerde bu hafta sonu güzel ve keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

Filmde her 15 dakika da bir hafızasını yenileyen bir adamın normal  hayatı yaşamak için oluşturduğu ilginç görüntüleri izleyeceksiniz.  Hem gülüp hem ağlayacağınız bu filmde farklı duygulara ev sahipliği edeceksiniz.

Filmin genel olarak özeti şundan ibaret. Hindistan’ın en zengin iş adamlarından olan Sanjay Singhania adlı adam  telefon hattı şirketine sahiptir ve ülkesinde herkes  onu tanımaktadır.  Reklam filmlerinde oynayan  Kalpana adlı kızla tanışır Sanjay. Fakat Kalpana Sanjay’ın şirken müdürü olduğunu bilmemektedir. Hisdistan ‘da kendini fakir bir adam olarak tanıtan Sanjay ile Kalpana ilerleyen zamanlarda birbirlerine aşık olurlar. Sonra ise Sanjay Kalpana’ya evlenme teklifi edecek ve evlerine ilk adım attıkları gün iş adamı olduğunu söyleyecektir.

Kalpana iyi kalpli bir kızdır ve organ mafyasının elinden kız ve erkek çocuklarını kurtarır. Mafyanın lideri olan Ghajini Kalpana’nın resmini gazetelerde görünce onun peşine takılarak oturduğu evi bulur. Eve girdiğinde Kalpan yanlızdır ilk önce saklanır fakat telefon çalınca Kalpana’yı bulur Ghajini. Sanjay bu sırada eve gelmektedir. Sanjay gelene kadar Kalpan’ya zarar verirler ve Sanjay geldiğinde Kalpana’yı kanlar içinde acı çekerken bulur. Ardından mafya onu da döver.

Ghajini Kalpana’yı bir demir parçasıyla Sanjay’ın önünde öldürür. Sanjay ise kafasına yediği darbe ile hafızasını kaybeder. Sanjay’ın bundan sonra yaptığı tek şey ise Ghajini’yi bulmaya çalışmaktır. Bunu ise hafızası yerine gelince tuttuğu notlarla hatırlamaya çalışır. Sanjay, eşini-sevdiğini gözleri önünde öldüren Ghajini’yi bulacak mıdır?

2019 yılında sadece 7 ödül alan ve 16 ödüle de aday olarak gösterilen bu güzel filmi kaçırmamalısınız.

İyi Seyirler Dileriz…

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın