YAŞAM DİYARI

GEBE HANIMLAR KURBAN BAYRAMINDA DİKKAT !!!

GEBE HANIMLAR KURBAN BAYRAMINDA DİKKAT !!!

Uzmanlar gebe hanımları Kurban Bayramı için uyarıyor. Bayramınızı faciaya çevirmek istemiyorsanız sizlerde mutlaka uyarılarımızı dikkate alın!!!

Özellikle hamile hanımların Kurban Bayramı’nda dikkat etmeleri gereken bazı önemli noktalar var. Peki bu önemli noktalar neler. Gelin hep birlikte bakalım.

Sevgili ebevynler kırmızı et içerisinde çok fazla miktarda protein bulunan besinler arasında yer alıyor.  Fakat hijyenik koşullarda kesilmeyen etler özellikle hamile hanımlarımız için ciddi anlamda tehlike oluşturuyor. Sağlıklı ortamlarda, veteriner kontrolünde kesilmeyen etler  bebeğiniz ve sizlerin sağlığı için tehlikeler oluşturuyor. Bundan dolayı Kurban Bayramı’nda mutlaka kontrollü ve hijyenik koşullarda hayvan kestirmelisiniz.

İkinci ve en büyük sorunlar arasında yer alan diğer madde ise kurban etinin kesilir kesilmez yenmesi. Kurban eti 24 saat dolapta durmadan tüketilmemelidir. Özelikle gebe olan hanımlar mutlaka bu uyarımızı dikkate almalılar. Kurban kesilir kesilmez tükettiğiniz et ciddi hazımsızlıklar ve mide yanmalarına sebep olabilir. Buda hem sizin hem bebeğiniz için ciddi bir durumdur.

Sevgili anne adayları kurban etinin çiğ tüketilmesi de özellikle kurbanın ilk kesildiği günlerde tehlikelidir. Bunun için çiğ tüketilen etleri de kesinlikle tercih etmemeniz gereklidir.

Et tüketen hanımlarımız çok pişmiş proteini tükenmiş etlerden uzak durmalısınız. Özellikle haşlanmış, fırında yada  buğlanmış etler tercih ederek çocuğunuz ve kendiniz için daha sağlıklı bir şekilde beslenmiş olacaksınız.

En önemli konular arasında birde hayvanın iç yağları vardır bu yağları asla kullanmayın hatta evinize bile sokmayın hanımlar.

Anne olmaya aday hanımlarımız Kurban Bayramı’nda sizler de ufak tefek bazı şeylerden kaçınarak hem kendi sağlığınızı hem de bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın