YAŞAM DİYARI

Hanımlar Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanabilirsiniz

Hanımlar Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanabilirsiniz

Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları

Son yıllarda hem ülkemizde hem de yurt dışında internetten para kazanma yolları sıkça tercih edilmektedir. İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte elbette internetin getirileri de oluyor. Bunlardan bir tanesi de sosyal medyadan para kazanmak. Evet yanlış duymadınız sizlerde sosyal medya hesaplarınızdan para kazanabilirsiniz. Bunu zamanla ek gelir olarak elde etseniz de zamanla yüksek düzeyde para da elde edebilirsiniz. Peki facebook ve instagram gibi sosyal medyadan nasıl para kazanılır?

Sosyal medyadan nasıl para kazanılır?

Sosyal medya ağları olan Twitter, Facebook, Vine ve İnstagram dünyada milyonlarca insanın hayatının ayrılmaz bir parçası. Hele akıllı telefonunuz varsa, tüm günü sosyal medya başında geçirmenize sebep olmakta. Peki bu ağları kullanırken para kazanmaya ne dersiniz? Her gün durum, yer bildirimi ve fotoğraf paylaştığınız sosyal ağları sizlerde aktif olarak kullanıyor ve takipçi kitleniz fazla ise bundan gelir etme etmenizde büyük başarı elde edebilirsiniz. Sosyal medyada reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

  • İlk adımda sosyal medya hesaplarına sahip olmalı, belirli bir kitleye sahip olmuş olmanız ve bu ağlarda aktif olmanız şart.
  • Reklamları sizler gelişi güzel yayınlamıyorsunuz. Reklamlar genelde ajanslar üzerinden geliyor. Kullanıcı adınızla siz de başvurabilirsiniz ama genelde ajans firmaya gidiyor, bir kurgu yapıyor ve diyor ki biz twitter fenomenlerine tweet attırmak istiyoruz. Genel olarak mevzu sizin marka olmanız ve sahip olduğunuz kitlenin genişliğine bağlı.
  • Bunu yaparken aleni şekilde reklam tanıtım yapmanız yanlıştır. Reklamları yayınlarken dolaylı yollardan reklam yapmalısınız. Örneğin içtiğiniz bir kahve fincanın reklamı ise kahve içerken fotoğrafınızda o fincan olmalı. Eğer bir giyim sektöründe ki firmayı tanıtacaksanız yine üzerinizde açıkça ismi belli olan giysiyi üzerinizde çekebilirsiniz.
  • Özellikle bu alanda küçük markalar değil, büyük firmalar çalışıyorlar. Çünkü onlar ürün satmak niyetinde değiller, markanın kitlesini ve duyurulma oranını yükseltmeye çalışıyorlar.
  • Yine yeni filmleri, fragramların reklamları yayınlanabilir. En fazla yapılan reklam ünlü isimlerinde tercih ettiği yer – mekan reklamları oluyor. Ünlüler o mekan da yer konum bildirimi yaparak reklam yapmış oluyorlar.

 

 

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın