YAŞAM DİYARI

Hanımlar Yazı Yazarak Para Kazanmak İstermisiniz ?

Hanımlar Yazı Yazarak Para Kazanmak İstermisiniz ?

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Ek iş yapmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Yaşam koşulları kişileri ek iş yapmaya zorlamaktadır. İş saatlerinden ek iş yapamayanlar veya evde olanlar için ek iş imkanları oldukça fazla. fakat bunlardan en fazla tercih edilen yazı yazarak para kazanmak oluyor. Evet yanlış duymadınız sizlerde evinizde oturarak, Home Office şeklide yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Dilerseniz bunu ilerletip yüksek miktarlarda aylık belirli bir gelir elde edebilir, dilerseniz de ek gelir elde edebilirsiniz.

Yazı yazarak para kazanma yolları

Yazı yazarak para kazanmak, internetten para kazanmak kategorisinde en fazla tercih edilenler arasında. Yalnızca ev hanımları veya işsiz kişiler değil, birçok eğitimci de yazı yazarak para kazanıyorlar. Kendi çalışma ortamınızı kendinizin belirlemiş olması, çalışma saatlerinize sizlerin karar vermesi bu işin en avantajlı ve cazip yanlarından biri. Peki yazı yazarak nasıl para kazanabilirim? Diyenlerdenseniz o halde içeriğimiz tam da sizlere göre.

Yazı yazarak para kazanma nasıl olur?

Öncelikle bilgisayar üzerinde MC Office programlarını kullanabilme kabiliyetinizin olması gerekiyor. Ancak tüm bunların yanında öncelikli ihtiyacınız olan şey, kelime dağarcığınızı geniş olması ve okuma yazma kabiliyetinizin de iyi olması gerekiyor. Araştırmaya sevmeniz de bu ihtiyaçlardan bir tanesi. Yazma becerisi birçok kişide vardır, öyle ki bu beceri hem geliştirilebilir hem de artırılabilir. Yani sizlerde de yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Bunun için adımlar şöyle;

  • Öncelikle bloglarda başlayınız. Bloglarda ki yazılardan metinlerden özgün yazılar- metinler üretmeye gayret ediniz. Bir blog ile anlaşın, bu ilk zamanlarda sıradan bir blog olsa da gayretle ve istikrarla ilerleyeceksiniz. Keza kendi bloğunuzu açarak insanlara yemek tarifleri, mutfak sanatı, çalışma koşulları vb milyonlarca konuda insanların dikkatini çekebilirsiniz. İlk zamanlarda az para kazanabilir veya emeklerinizin karşılığını alamadığınızı düşünebilirsiniz, ilerleyen dönemlerde bu kaygınız son bulacaktır.
  • Yazdığınız bloğun konusuna göre veya kendi bloğunuzda alanlarınız hakkında araştırmalar yaparak istenilen konularda yazılar yazabilirsiniz. Genel olarak bilgi verici yazılar yazacağınız için sizden ortalama olarak 200 veya 300 kelimelik metin toplulukları yazabilirsiniz. Kazancınız da 100 kelime üzerinden hesaplanır. Yazdığınız yazıların kalitesine ve konuların dikkat çekici olmasına göre fiyatlandırılır. Bu 100 kelime 75 kuruş ile 100 kelime 1,5 TL arasında hesaplanabilir.
  • Kendinizi bu alanda geliştirdiğinize inanıyorsanız dergilerde, gazetelerde internet arayüzü aracılığı ile yazabilirsiniz. İnternet gazeteleri, internet blogları veya haber siteleri için metinler yazabilirsiniz. Bu alanlarda yazmanız birazda olsa yol katetmeniz ve artık para kazanmaya başlamanız anlamına gelmektedir.
  • Bu alanda son nokta yoktur fakat yeni başlayan birileri için Home Office tarzında en iyi yerler kurgu yazıp satmak veya hikayeler pazarlamaktır. Bu gibi özgün metinlerinizi makale pazarlarında, satış noktalarında alıcılar ile buluşarak kendi yazdığınız metinlerden gelir elde edebilirsiniz.
loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın