YAŞAM DİYARI

Her Gün Yapılan Güzellik Hataları

Her Gün Yapılan Güzellik Hataları

Her Gün Yapılan Güzellik Hataları

Güzel bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Güzel olmak için harcanan zamanlar, paralar özellikle kadınların bu alanda daha fazla ilgi gösterdikleri gerçektir. Ancak güzel olmak isterken daha fazla hata yaptığınızın farkında mısınız? Her gün cildinize zarar verdiğinizi, güzellik hatalarını yaptığınızı biliyor musunuz?

Cildinize gece bakımı uygulayanlar, gece boyunca ciltlerinize zarar vermektesiniz. Bakımlar ardından cilde yapılan hatalar cildinize zarar vermekte, hızla yaşlanmasına sebep olmaktadır. İşte cildinize yaptığınız hatalar

  • Saçlarınızı sıkı toplamak

Saçlarınızı yukardan veya at kuyruğu şeklinde sıkı bir şekilde toplamak cildinize zarar vermekte. Cilt ile saçı bağdaştırmak sizlere zor gelse de, gece boyunca yukarıya kadar çekilen cilt, sabah normal haline döndüğünde cilt sürekli değişkenlik arz ettiğinden dolayı büyük zarar vermektedir.

  • Yastık kılıflarınızın cildinize zarar veriyor

Cildinize yastık kılıflarının zarar verdiğini biliyor musunuz? Yastık kılıfınızın türü, cildinizin yaşlanmasına sebep olabilir. Bunun yanında kırışıklık, tahrişe de sebep olabilir. Cildin nefes almasını sağlamak için haftada iki defa kılıfınızı değiştirmek ve pamuklu kılıfları tercih etmeniz oldukça önemlidir.

  • Yüz üstü uyumak

Uykuya dalış pozisyonunun cilt güzelliğinize büyük etki ettiğini unutmamalısınız.  Evet, şaşırtıcı ama gerçek, uyku pozisyonunuz güzelliğinizi etkiliyor.

Yüz üstü uyumak cilde olan zararların başında geliyor. Uzmanlara göre yüz üstü uyku pozisyonu ciltte kırışıklara neden oluyor.

  • Akşam yüzü yıkamamak!

Tüm günün yoğunluğu ve yorgunluğu ile akşam eve geldiğinizde yüzünüzü yıkamaya üşeniyorsanız ilk ve en büyük cilt bakım hatasını yaptınız demektir! Akşam yüz yıkamak cilt bakımı için oldukça önemli. Gün boyu cildinizde biriken makyaj kalıntıları, kir, toz ve çevresel faktörler cildinizin nefes almasını engelleyecektir.  Bu yüzden cildinize uygun olan temizlemek jelleri veya sabunları tercih ederek cildinizi temizlemeniz cildinizin korumanızı sağlayacaktır.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın