YAŞAM DİYARI

Kozmetik Ürünlerinde Cenin Kullanıyorlar

Kozmetik Ürünlerinde Cenin Kullanıyorlar

Öncelikle bu yazımızı okuduktan sonra kozmetik ürünü alırken daha dikkatli olacaksınız diyelim ve yazımıza başlayalım. Üçüncü dünya ülkelerinde kürtaj yoluyla alınan bebeklerin özellikle Fransa ve batılı ülkelere satıldığı bildiriliyor.

Konuyu ilk defa gündeme taşıyan politikacı Mr Horst Haase kürtaj sonrası elde edilen ceninlerin (doğmamış bebek) kozmetik sanayinde kullanıldığını ve ceninlerin milletler arası bir ticaret sektörü haline geldiğine dikkat çekiyor. Olayın ciddiyeti ise 1991 yılında yaşanan bir olayda Fransız firmalarının kozmetik  laboratuvarlarına gitmekte olan  bir kamyon dolusu cenin tespit ediliyor. Yine 1992 yılında Amerikanın Kaliforniya eyaletinde kozmetik yapımı için bekletilen 5000 cenini polis ele geçiriyor. Fransa’nın hatırı sayılır yayın organlarından birisi olan Gazetto Du Palais, deriyi gençleştirmek ve güzelleştirmek için kullanılan ceninlerin Fransa’da oldukça yüksek fiyatlarla satıldığını açıklamış ve insan embriyosu ticaret sektörü oluştuğuna dikkat çekmişti.

Kozmetik ve Güzellik Ürünlerinde Cenin mi Kullanıyorlar?

Şimdi gelelim konumuza. Bazı markaların reklam sloganlarında “cildin genç ve yaşayan hücrelerle” güzelleştiği belirtiliyor. “Genç ve yaşayan hücrelerle güzelleşin, gençleşin” “Genç kalın, güzel olun, kendinize bakın” gibi sloganlarla adeta insanları bu ürünlere teşvik eden firmalar bu ürünlerin yapımında COLLAGEN adlı bir madde kullanıyor. Bu maddenin yapımında ise cenin kullanıldığı bilinmektedir.

Her ne kadar deneylerle kanıtlanmış olsa da ceninler yani doğmamış bebekler cildi güzelleştirdikleri ve kırışıklıkları giderdiği varsayımıyla özellikle güzellik kremleri başta olmak üzere makyaj malzemeleri ve diğer kozmetik ürünlerinde ham madde olarak kullanılıyor.

Cenin Kullandıklarını Kozmetik Firmaları İnkar Etmiyor

Kendilerine yöneltilen soru ve iddiaları yalanlamayan dev kozmetik firmaları özellikle plasentayı (ana rahminde embriyoyu besleyen doku) yüz kremi, yağlı kremler ve diğer ürünlerinde kullandıklarını inkar etmiyorlar. Ciltteki kırışıklığı önlediği söylenilen COLLAGEN adlı maddeyi kullandıklarını kabul eden kimyagerler bir an önce insan ceninin kozmetikte ve ticari amaçlı kullanılmasını istiyorlar.

Türkiye’de Cenin Ticareti mi Yapılıyor?

Son yıllarda kürtaj yoluyla alınan ceninlerin yani doğmamış bebeklerin Türkiye’de de kozmetik firmaları tarafından gizlice satın alındığı iddia ediliyor. Türkiye’nin en büyük kadın doğum hastahanelerinden birisinde çalışan üst düzey bir görevli kürtaj ile alınan ceninlere kozmetik firmalarının çok yüksek meblağlara talip olduğunu söylüyor.

Kaynak: Milliyet, Yeni Akit, Girit Türk

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın