YAŞAM DİYARI

Küçük Arife Yardımlarınızla Hayata Tutunsun

Küçük Arife Yardımlarınızla Hayata Tutunsun

Fotoğrafta gördüğünüz bu dünyalar güzeli kızımızın adı Arife Yıldırım. SMA Tip 1 hastası olan küçük Arife sizlerinde desteği ile hayata sımsıkı tutunuyor.

İlaç Türkiye’de Yok

Uzun süren çalışmalar sonrasında Amerika’da üretilen ilaç Sağlık Bakanlığı tarafından belli krerleri taşıyan hastara verilmeye başladı. SMA hastalarının umudu olan bu ilacı bekleyen daha yüzlerce minik beden var.

Çok pahalı olan ilacın SGK kapsamında karşılanabileceği açıklaması SMA hastaları için adeta bir umut olmuştu. Belli kriterleri taşıyan hastalara verilen ilaç umarız kısa sürede bütün hastalara tip gözetilmeksizin verilir.

Şimdi gelelim Küçük Arifemize SMA tip 1 hastası olan Arife’nin ilacı SGK kapsamında devlet tarafından karşılanmaya başladı. Fakat küçük Arife’nin evde bakım ve diğer ihtiyaçlarını ailesi karşılamakta büyük zorluk yaşıyor. Bu ihtiyaçların karşılanması için geçen yıl olduğu gibi Antalya Valiliğinin onay ve izni ile küçük Arife için yardım kampanyası başlatılmıştır.

Antalya Valiliğinden Arife’nin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 3 ay süreyle 44.000 TL için yardım kampanyası başlatıldı.

Bu yıl içerisinde onlarca bebek ve çocuğun SMA sebebiyle hayatını kaybettiğini hatırlatarak siz değerli takipçilerimizi Arife ye nefes olmaya davet ediyoruz.

Küçük Arife ye nefes olmak isteyenler için Antalya Valiliğinin de izni ile başlatılan kampanyaya ait hesap bilgileri ve ailenin cep telefonu numaraları ile alınan valilik izni de aşağıdadır.

Bağış yapmak isteyen bütün takipçilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca sitemizdeki bu kampanya duyurusunu paylaşarak Arife için kampanyanın duyrulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Anne: Teslime YILDIRIM

İrtibat Numaraları: 05458030798 & 05446150133


 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. şenol dedi ki:

    iban bilgileri vs. bende görünmüyor

  2. admin dedi ki:

    Arife için Yardım Kampanyası tekrar Başlatılmıştır.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın