YAŞAM DİYARI

Küçük Kızın Özentisi Başına Bela Oldu

Küçük Kızın Özentisi Başına Bela Oldu

Ailesi ile birlikte tatil yapmak için Mısır’a giden küçük kızın başına öyle bir şey geldi ki görenler gözlerine inanamadı. Küçük kızın özentisi az daha çok ciddi sağlık problemlerine yol açıyordu.

Hint Kınası Alerji Yaptı

Henüz 7 yaşında olan Madison Gulliver çevresindeki insanlardan gördüğü hint kınasına özendi ve konakladıkları otelde bu işi yapan görevliden ellerinden başlayarak omuzuna kadar hint kınası ile dövme yapmasını istedi. Küçük Madison beğendiği modeli seçti ve hint kınasıyla yapılan dövmeyi yaptırdı. hint kınasındaki tehlike

Dövmeyi yaptırdıktan bi süre sonra Madison Gulliver kolunda yanma, kaşıntı ve batma hissetmeye başladı. Daha sonrada küçük kızın eline ve koluna dövme yapılan yerler de yanık izine benzer kabarıklıklar oluştu ve küçük kızın eli ve kolu su toplamaya başladı.

Tatilleri zehir olan aile ülkelerine döner dönmez kızlarını doktora götürdü. Madison Gulliver’i muayene eden doktorlar küçük kızın kolunda ortaya çıkan bu sorunun hint kınasından kaynaklandığını tespit etti.

Madison Gulliver’in vücudu hint kınasına karşı alerjik reaksiyon göstermişti. Doktorlar Madison’a her 10 dakikada bir sürmesi için kortizonlu krem ve ellerini yıkaması için iyot çözeltisi verdiler.

Uzmanlara göre içerisinde yüksek miktarda ”parafenilen diamin”bulunan geçici dövme ve hint kınası ile işlem yaptırmak ciddi cilt ve deri sorunlarına yol açabilir. Bu tür işlem yaptıranlarda kaşıntı, kızarıklık ve su toplamaları görülebilir.

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın