YAŞAM DİYARI

Suyun Faydaları !!!

Suyun Faydaları !!!

suyun faydaları

İngilterenin bazı üniversitelerinde kanıtlanan bir habere göre su içmenin birçok faydasının yanında birde;suyun kişinin beyin fonksiyonlarını arttırdığına dair araştırma yapıldı ve haber yayınlandı. İki grup üzerinde bir deney yapıldı ve grubun birine gofret arkasından su verilerek,diğer gruba ise sadece gofret verilerek grupta ki kişiler sınava sokuldu.Bu sınavın sonuçlarında su içen grubun su içmeyen gruba göre soruları daha hızlı çözdüğü ve beyin fonksiyonlarının daha hızlı çalıştığı uzmanlar tarafından kanıtlanmış oldu.

 

Sonuç olarak; odaklanılması gereken bir işe başlamadan önce en az 3 bardak su içmenin beyin hızında % 14‘e varan bir hızla etki sağladığı görüldü.

Ayrıca kanıtlanan başka bir bilgiye göre de su içmeyen kişilerin,su içen kişilere göre daha gergin ve daha sinirli oldukları da tespit edildi.

Sağlıklı bir yaşam için;su şişeniz hep yanınızda olsun 🙂

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hayriye sönmez dedi ki:

    SU hayat demektir, en önemli özelliği böbrekleri çalıştırmasıdır, bol su içerek böbreklerimizin çalışmasına yardımcı olduğumuzda vücuttan toksinler atılır bu sayede hastalıklardan korunmuş oluruz, bol su içmenin sayılamayacak kadar çok faydası vardır cildi güzelleştirir, kalp çarpıntısını engeller, bağırsakları çalıştırır vb. sağlık için su için.

    1. admin dedi ki:

      Faydalarını saymakla bitiremiyoruz sizinde dediğiniz gibi su hayattır. Suyun faydaları konusunda ki yorumunuza da aynen katılıyoruz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın