YAŞAM DİYARI

Terrariumun Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Terrariumun Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Terrariumun Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Terrarium; doğal bitki ortamlarının minyatür tasarımları olarak dekorasyonlarda ön planlara çıkmaktadır.  Özellikle yurt dışında akım haline gelen Terrarium; aracılığı ile sizlerde tropik bitkileri iç tasarım mekanlarına taşıyabilirsiniz. Hem bu bitkileri dekorasyon amaçlı kullanabilir hem de ortamdaki havayı temizleyebilir

Terraium; cam içinde bitki aranjmanları olarak bilinmektedir. Sizlerde odanızda, bu romantizm havaya yer açınız. Sizlerde cam kavanozların içinde bitki yetiştirerek tarzınızı yansıtmak ve iç mekanlarda farklı tasarımlar için Yaşam Diyarı ailesinin önerilerini dikkate alınız.

Terrarium Yapmanın Püf Noktaları

Terrarium yapmanın püf noktası; İlk olarak, cam fanusun zeminine 5 cm’ye kadar kömür parçalarını dizip, üzerine topraklar atabilirsiniz. Cam kabı yarısına kadar toprak doldurun ve sonra içine ekeceğiniz bitkiyi yerleştirin.  Daha sonra yine üzerine toprak ekleyiniz. Görünen kenar kısımlarına yosunlarınızı ekleyiniz. Daha fazla dekorasyon için taş ve minyatür hayvanları tercih edebilirsiniz.

Terrariumun bakımı nasıl yapılır?

En önemli unsurlardan biri terrariumum un ışık alan bir ortamda kalması gerekiyor. Terrarium tasarımına direk güneş ışığına bırakmanız ona zarar verebilir. Kullandığınız bitki türüne göre düzenli sulamasını yapmayı unutmayın. Sulamanın aşırı olmamasına özen gösteriniz. Artık terrariumun bitkiniz hazır. Evinizin dekorasyon alanlarında kullanabilirsiniz. Aşırı uzamayan veya genişlemeyen bitkileri tercih etmeniz doğru olacaktır.

Terrariumun Örnekleri

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hayriye sönmez dedi ki:

    Yeşile, doğaya hasret bir dünyada beton yığınlarının içinde yaşayan insanoğlu terrarium tarzı aksesuarlarla hem keyifli köşeler hemde evdeki oksijene katkı sağlamalı, minnak bir botanik bahcesi her eve lazım bakımınıda sitenizden öğrenmiş olduk artık işimiz kolay. 😉

    1. admin dedi ki:

      Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz Hayriye hanım elimizden geldiği kadar faydalı şeyler paylaşmak için gayret ediyoruz. Hem öğreniyoruz hemde faydalı olmak için siz değerli takipçilerimizle paylaşıyoruz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın