YAŞAM DİYARI

Youtube ile Nasıl Para Kazanılır?

Youtube ile Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’dan Para Kazanma

Son yıllarda Home Office çalışma şekilleri ve evde para kazanmaya yönelmeye oldukça fazla. Özellikle bazı kesimler internetten para kazanma yolları ile aylık yüksek miktarlarda gelir ediyor. Birçok kişi ise internet aracılığı ile gelirine ek gelir eldi ediyor. Peki internetten nasıl para kazanabilirim? Diye düşünenlerden seniz bunun farklı birçok yöntemi var. Yapabileceğiniz alan başlayarak zamanla ilerleyebilirsiniz. Bunlardan en sık tercih edileni Youtube’dan para kazanmak.

Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Bu alanda para kazanmak sanılan kadar zor değil. Aksine oldukça kolay. Her gün milyonlarca kişi hem ülkemizde her yurt dışında Youtube’dan müzik, video veya paylaşımları tıklıyor. Video paylaşım sitesi olan Youtube’dan dan sizlerde rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

  • Bunun için ilk yapmanız gereken şey bir Youtube hesabı açmak. Hesabınızı açarken para kazanmaya aktif hale getirmelisiniz. Video paylaşarak ve bu videoların izlenmesini sağlayarak sizlerde para kazanabilirsiniz. Videonuz ne kadar çok tıklanır ise, sizin hesabınıza bir o kadar para gelecektir.
  • Sonraki adımızın para kazanma butonunu aktif hale getirmenizde yatıyor. “videolarım ile para kazan” butonunu aktif hale getirmeli ve hizmet koşul şartlarını kabul etmelisiniz.
  • Videolarınızdan para kazanmaya başlamadan önce Youtube hesabınızı monitize etmeniz gerekir. Bunu yapmak için “YouTube ortağı” olmanız gerekir. Yani içeriklerinize Google’ın reklam yerleştirmesi için izin vermeniz önemli ve olmazsa olmaz adımlardan biri.
  • Youtube ortak olmak için hesabınızın itibarlı olması gerekiyor. Telifli herhangi bir içerik yüklediyseniz veya toplu kılavuz ilkeleri ihmal edildiyse Google YouTube üzerinden para kazanmanıza izin vermeyecektir.
  • Google reklam izlenmesine izin verdikten sonra reklam seçiminizi yapmanız gerekir. Ne tür reklamların yayınlamasına izin vermeniz oldukça önemli. Çünkü reklamınız izlendikçe atlanma yapılmadığı sürece yine para kazanma olasılığınız artacaktır.
  • Bu işlemden de sonra yapmanız gereken şey Adsense hesabınızı YouTube kanalınızla ilişkilendirmek. Size ait bir Adsense hesabınız yok ise sorun teşkil etmez Google hesabına yönlendirilebilirsiniz. Daha sonra şifreniz ile oturum açabilir ve artık videolarınız yüklemeye başlaya bilirsiniz. Videolarınız ne kadar izlenirse o kadar çok para kazanma şansını elde etmiş olacaksınız.

 

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın