YAŞAM DİYARI

Zayıflamanıza Engel Olan Nedenler!!!

Zayıflamanıza Engel Olan Nedenler!!!

Bazen diyet yaparsınız, spor yaparsınız fakat hayal ettiğiniz o güzel görüntüye sahip olamazsınız! Fakat bunun altında oluşan nedenleri de çok fazla araştırmazsınız… Bu maalesef bilindik ve sürekli yaptığımız bir davranıştır.

Eğer elinizden gelen her şeyi yaptığınızı düşünüyorsanız ve hala bir değişiklik yoksa bedeninizde  Zayıflamaya Engel Olan Nedenler ve diyette uygulamadıklarınızı da dikkate almalısınız. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda Sağlıklı Zayıflama Yöntemlerini öğrenecek ve yemediklerinizi de yiyerek zayıflayabileceksiniz.

  • İlk olarak Yağ Oranı Düşük Yiyeceklerden bahsetmek istiyoruz. Doğal yiyeceklerde yağ oranı oldukça önemlidir. Örneğin yağlı süt yada yarım yağlı süt bunların arasında çok fazla fark vardır. Fakat doğal olmayan yiyeceklerde bu oran çokta önemli değildir bunun için doğal olmayan bir gıdayı yağsız yada yağlı tüketmeniz diyet için olumsuz etkiler doğuracaktır.
  • İkinci adımda Sebze ve Meyveler vardır. Sebze ve meyveler diyet listelerinin olmazsa olmazlarındandır. Fakat özellikle diyet listeleri için hormondan arındırılmış organik sebze ve meyveler tercih edilmelidir aksi taktirde zayıflamanıza yardımcı olmayacak sizleri daha çok şişireceklerdir.
  • Diyet listelerinde aslında olması gereken fakat çok fazla kullanılmayan tatlandırıcılar. Üçüncü aşamada en çok yapılan yanlış budur. Tatlandırıcılar kendi başlarına çok fazla kilo yapmazlar fakat beyni kandırarak tatlı isteğini daha da arttırırlar ve sizleri tatlı yemeye zorlarlar. Eğer çay ve kahveleriniz için esmer şeker kullanırsanız buna bir nebze de olsa engel olabilirsiniz.
  • Teknoloji kilo alımında bizleri en çok sıkıntıya sokan durumlardan biridir. Bunun için eğer masa başı bile çalışıyorsanız akşam evinize yarım saat yada kırk dakikalık mesafelerden yürüyerek biraz olsun hareket etmelisiniz.
  • Yemeklerinizi yavaş yavaş yiyerek beyninizin yediklerini tanımalarına yardımcı olun ki yedikleriniz sizleri doyursun ve kilo aldırmasın.
  • Gün içerisinde dinlenmek ve uyku düzeni de zayıflamaya engel olan sebepler arasında yer alır. Yeteri kadar dinlenin ve mümkünse sabah saatlerinde olabildiğince erken kalkıp spor yapmaya çalışın.

Sadece yazdıklarımızı uygulayarak ve öğünlerinize dikkat ederek bile ayda en az 1 ve 3 kilo verebilirsiniz. Çaba ve bazı şeyleri akılda bitirmek Diyet için oldukça önemlidir.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın