Kadına Şiddete Hayır
YAŞAM DİYARI

Adet Düzensizliği

Adet Düzensizliği

GeikmesAdet Düzensizliği bir çok kadının ortak sorunlarından biri haline geldi. Özellikle son senelerde genç kızlarımızın korkulu rüyası olan düzensiz adet yada adet olamama maalesef ki hayatımızı olumsuz bir şekilde etkiler. Bu hastalık için ilk olarak mutlaka bir kadın doğum uzmanına gitmelisiniz. İlk olarak hastalığınızın doğru bir şekilde teşhis edilmesi gereklidir. Sizlerde hastalığınız teşhis edildikten sonra bizlerin vereceği bilgilerin daha çok faydasını görebileceksiniz.

Kadın Doğum Uzmanına gittikten sonra sizlere de de Polikistik Over teşhisi konulursa bununla alakalı yazımızı okuyarak ve orada belirttiğimiz kürü uygulayarak bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Fakat tercih sizin doğum kontrol hapları  ya da doğum kontrol iğneleri kullanmak gibi bir şansınız var. Fakat unutmamalısınız  ki her hapın vücuda faydası olduğu kadar zararı da vardır.

Yine adet bozukluklukları yumurtalıklarda oluşan kis, miyom gibi hastalıklardan oluşabilir. Bu hastalıklarda polikistik overden farklı değildir. Bunun için ilk  olarak kadın doğum uzmanından hastalığınızın adını koymasını istemelisiniz. O zaman tedavi için ilk aşamayı halletmiş olacaksınız.

Adet düzensizliğini hafife almak yerine uzman bir doktor tarafından biran önce tedavisini yaptırmalısınız. Çünkü adet düzensizliği sadece adet bozukluklarına sebep olmaz. Fazla kilo alma özellikle kalça ve bel çevresinde genişleme, vücudun birçok bölgesinde tüylenme gibi kişinin psikolojini bozan birçok sıkıntıya sebebiyet verir. Buda bir kadın için tabi ki hoş bir durum değildir.

Sizlerde eğer adet düzensizliğinden şikayetçi iseniz ilk olarak doktorunuzun söylediklerini uygulamalısınız. Ve çikolatadan şekerden uzak durmalısınız. İçinde yapay gıdaların bulunduğu hazır besinler yerine daha sağlıklı taze ve hormonsuz gıdalarla beslenmelisiniz. Kilo vermek için çabalamalısınız. Çünkü fazla kilolar adet düzensizliğine sebebiyet verir ve bunun çaresini bulamazsanız ilerde daha büyük sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu sorunlardan biride maalesef ki kadınların en çok sahip olmak istediği şey anne olmak.

Sizlerde bu makalemizi okuduktan sonra hemen bir doktora gitmelisiniz. Adet kanamanız azsa. Adet göremiyorsanız bunu hemen doktorunuzla paylaşmalısınız.

Sağlıklı günler dileriz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın