YAŞAM DİYARI

Aşk Evliliği mi Görücü Usulü Evlilik mi

Aşk Evliliği mi Görücü Usulü Evlilik mi

Artık gelişmekte olan bir toplum haline geldik. Bayanların ve erkeklerin okuduğu ve çalışma düzeyinin de yükseldiği bir seviyeye geldik. Fakat gelişen bu toplumun iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleri de var. Son zamanlarda artık evliliklerin yürümemesi ve sıkça duyulan Boşanma haberleri maalesef ki toplumuzu bir kaya parçası misali parçalıyor. Peki bu Boşanma Sebepleri arasında neler var ve neden artık ahlaksızlıkların ve diğer birçok sorunun arttığı güzel toplumumuzda neden bu olaylar görülüyor.

Boşanmak için en büyük sebeplerden biri olan maalesef ki aşk evliliğidir. Özelikle Aşk Evliliği yapan kişiler flörtleri sırasında fazlaca vakit geçirdikleri için birbirlerini flört sırasında tanıdıkları için ne söz nede nişanlılık zamanlarında yapacakları hiçbir şey kalmıyor. Evlilikte bir süre sonra her şey monotonlaşır bunun için aşk evliliği kişilerin beraberlik sürelerini daha da azaltır. Bunun için uzmanlarında tastiklemeleri üzerine Görücü Usulü Evlilik daha fazla kişilerin beraberlik süresini uzatır. Görücü Usulü evlilik yapan kişiler birbirlerini nişan döneminde ve düğünden sonra tanıdıkları için Evlilik biraz daha saygı çerçevesinde gelişir ve saygı çerçevesinde gelişen evliliğin ömrü daha uzun olur.

Özellikle son dönemlerde çalışan toplum olduğumuzdan dolayı evlenen çiftler arasında daha çok sorun yaşanır. Aşk evliliğinde kişiler bu çalışma zarfı boyunca birbirleriyle sık çekişmeler sürerler bunun için yine görücü usulü evlilik aşk evliliğinden daha fazla ömürlüdür.

Aşk evliliğinde anlaşmazlıklar sıkça boy gösterir. Flört döneminde kişilerin arasında ilk önce ciddi bir mesele olmadığı için kadın ve erkek sıkça kavga eder ve birbirlerini kısa zamanda yıpratırlar. Kişi sevdiği insanla anlaşamayabilir buda Aile için büyük yıkımlar demektir. Bundan dolayı flört zamanında kişilerin arasında olan kavgalar kişileri hem evlilikten hem de evlilikle alakalı diğer şeylerden soğutur.  Fakat görücü usulü evlilik böyle değildir. Görücü usulü evlilikte kişiler birbirlerini yavaş yavaş tanır ve anlaşırsalar gerçekten çok daha iyi sebepler doğabilir. Görücü usulünde birbirlerini sevmeyen insanlar birbirlerine saygı duyar. Saygı duyan bireyler arasında sevgi zamanla oluşmaya başlar. Bunun için görücü usulü evliliğin ömrü daha uzun olur.

Yine aşk evliliği kişileri birbirine fazla bağlamaz bunun ise en büyük sebebi. Kişiler birbirlerine aşık olunca gözleri hiçbir şeyi görmez. Aşık olan kişilerde tutku, heyecan, haz, arzu vardır. Bundan dolayı ne erkek aşık olduğu kadının kötü huylarını ve olumsuz davranışlarını görebilir nede kadın aşık olduğu erkeğin olumsuzluklarını ve kötü huylarını görebilir. Yani iki tarafta biribirine sadece ve sadece körü körüne aşık olur ama bu her şeyi çözmez.  Evliliğin daha uzun süreli olması için aşık olmak yetmez.

Görücü usulü yapılan evlilik anne baba rızası olarak yapılan evlilik demektir. Kişi anne ve babasının rızasını olursa ömür boyu mutlu olma ihtimali daha yüksektir. Bu durumu Osmanlı Devleti ve Hz. Muhammet dönemine bakınca da sıkça görüyor ve buna bir çok kıssada şahit oluyoruz. Bunun için evliliğin devamlılığı aşktan çok saygıya ve rızaya bağlıdır.

Genel olarak görücü usulü evlilikte kişiler birbirlerine çok iyi bakmazlar. Fakat bu herkesin düşündüğü gibi değildir aslında. Bundan dolayı görücü usulü evliliğe çok uzak bakmayıp aslında bu evliliğin sizleri daha çok mutlu edeceğine adapte olmalısınız. Çünkü saygı sevgiyi getirir görücü usulü evlilikte bu çerçevede meydana gelir. Bundan sonra Aşk Evliliği yapmadan önce bir kez daha düşünmelisiniz. Çünkü uzun ömürlü evlilik görücü usulü evlilikte. Ve iyi bir Aile kurmak için sağlam bir yuva kurmak için ilk önce aile rızası almalısınız. Mutlu Yuvalar Kurmanız Dileğiyle.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın