YAŞAM DİYARI

Balkonda Bitki Yetiştirmek!

Balkonda Bitki Yetiştirmek!

Balkonda Bitki Yetiştirmek!

Son yıllarda adeta moda haline gelen balkonda, terasta  bitki yetiştirmek bu yılda oldukça rövaşta. 2016 dekorasyon alanlarında sıklıkla gördüğümüz terramium ve terasta bitkileri evde nasıl yetiştireceğinizi düşünüyorsanız doğru adrestesiniz.

Evde yeşillik nasıl yetiştirilir?

Organik bitkileri tüketmek isteyenler evlerinde bitki yetiştirmeyi tercih ediyorlar. Böylelikle hem taze bitkileri elde ediyorlar, hem de güvenle bu bitkileri kullanıyorlar. Sizlerde evinizde yeşillik yetiştirmek istiyorsanız aşağıda ki öneriler doğrultusunda bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hem evinizde organik bitkiler yetiştirebilir, hem de görsel bir etki yaratabilirsiniz.

Evde maydanoz nasıl yetiştirilir?

Humuslu ve kumlu toprakları daha çok seven maydanoz, yetiştirilmesi en kolay yeşilliklerden biridir. Maydanoz tohumlarını ekmeden önce bir gün boyunca ılık suda bekletirseniz, daha hızlı çimlenir. Her gün güneş alan yerde ve alanına göre su vermeniz yeter olacaktır. Bir ay gibi kısa sürede sizlerde evinizde maydanoz yetiştirebilirsiniz.

Evde fesleğen nasıl yetiştirilir?

Güneşli bir balkonda, terasta hatta camınızın önünde yetiştirebileceğiniz fesleğen oldukça kolay ve zahmetsiz büyütülebilir. Fesleğenlerinizi çoğaltarak, salatalara, sebze yemeklerine ve aperatiflerin içine ekleyebilirsiniz.

Evde roka nasıl yetişir?

Güneşli ortamım yok ama evde bitki yetiştirmek istiyorum diyorsanız üzülmeyin. Roka tam da sizlere göre.  Kumlu toprakta yetiştirebileceğiniz roka, zaten doğrudan güneşi sevmez. Sonbahar ve ilkbaharda çok güzel yetişir. Roka bitkisi suyu oldukça sever. Bu yüzden  her gün sulamanız gerektiğini unutmayın.

Evde nane nasıl yetişir?

Maydanoz yetiştirmek için hazırladığınız toprak, nane yetiştirmek için de oldukça uygundur. Maydanoz yetiştirdiğiniz alanda nanede yetiştirebilirsiniz. Güneş alan mekanlar nane için uygundur. Nane yetiştirmek istiyorsanız, her gün sabahın ilk ışıklarında sulamalısınız.

Evde tere nasıl yetişir?

Bol güneş alan pencerenizde veya balkonunuzda taptaze tere otu yetiştirebilirsiniz. İlkbaharda tohumunu ekerek, sofralarınıza lezzet katacak bir yeşillik yetiştirebilirsiniz.Balkonda Bitki Yetiştirmek

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın