Kadına Şiddete Hayır
YAŞAM DİYARI

Evlenmeden Önce Yaşanan İlişkiler Evliliği Nasıl Etkiler?

Evlenmeden Önce Yaşanan İlişkiler Evliliği Nasıl Etkiler?

Evlenmeden önce yaşanılan ilişkiler evliliği etkiler mi? ya Evlenmeden önce yaşanılan ilişkiler evliliği nasıl etkiler? Aslında bu sorunun cevabı oldukça zor. Çünkü evlenmeden önceki ilişkiler her insana göre aynı oranda sakin karşılanmaz. Özellikle de evlenmeden önceki ilişkinin boyutu ne derecededir bu çok önelidir.

Eskiden bu durum biraz farklıydı fakat şimdilerde evlilikten çok flört yaşandığı için zaman değişti. Söylemek istediğimiz şu sevgili hanımlar.

Eski toplumlarda erkekler evlenilecek bayanların ne ellerine erkek değsin nede gözleri erkeklerin gözlerine baksın isterlerdi. Aslında bu durum bir açıdan doğru buda islami açıdır. Fakat yanlış olan ise erkeklerin her istediğini başka kızlarla yapıp kendi evlenecekleri kadının başkalrıyla bir ilişki kurmamak istemeleridir. Maalesef önceki toplumlarda bu anlayış vardı. Bunu tasnif etmiyoruz.

Şimdi ise daha çok gençler flört yaşama derdindeler. Tabiri caizse birçok erkekle konuşup birlikte olup hiçbir şey olmamış gibi hayata devam etmek. Bu da tabi ki çok berbat bir durumdur. Sevgili hanımlar özellikle gençlerin psikolojisini iyi anlamanız gerekmektedir. İleride güzel bir evlilik yapmaları için flört döneminde gençlerin aşırıya kaçmamaları gereklidir. Bunun içinde ebevynlerin dikkat etmesi gereken bazı davranışlar vardır.

Her insan hayatında hatalar yapabilir. Fakat önemli olan hataları bile düşünerek yapmak. Erkelerin yapacakları hatada karşısında ki kişileri kardeşleri veya yakın akrabaları yerine koyup temkinli davranmaları gereklidir. Bayanların ise yapacakları hatayı tekrar tekrar gözden geçirmeleri gereklidir.

Belki bir ilişkiniz var ve ileride yuva kuramayacaksınız. Bunun için erkeklerin ve bayanların cinsel konularda fazla abartmamaları gereklidir. Beylerin ise eline erkek eli değmemiş bir kız aramaları, kendilerinin kaç kızın eline dokunduğu ile alakalıdır.

Unutmayın hanımlar beyler kimse sütten çıkma ak kaşık değildir. Önemli olan sadece sevgi ve saygır. Buna dikkat ettiği sürece evlenmeden önce yaşanılan ilişkilerde evlendikten sonraki ilişkide de bir sorun olmaz. Bunun için duygularınızdan önce mantığınızı kullanmayı deneyin.

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın