Kadına Şiddete Hayır
YAŞAM DİYARI

Genç Kalmanın Yolları

Genç Kalmanın Yolları

Sizlerde kendinizle barışık bir hayat yaşamak istemez misiniz? O halde Genç Kalmak için bazı tüyolarımız var sizlere. Sizlerde Genç Kalmanın Yollarını uygulayarak hayatınızı yeni baştan yaşayabilirsiniz. Haydi hanımlar kağıt ve kaleminizi alın bu makalemizi sizlerde bir kenara yazın. Sizlerde genç kalmak için bu önemli bilgileri uygulayabilirsiniz. Genç Kalmanın Yolları Nelerdir buyurun birde birlikte bakalım bu maddelere.

  1. İlk olarak genç kalmak için yüzünüze masaj yapmalısınız. Masaj kasları uyardığı ve harekete geçirdiği için kan dolaşımını destekler. Sizlerde gece yatmadan önce yüz kreminizi yüzünüze 5-10 dakikalık masajlarla uygularsanız hem çok güzel hemde çok sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

En çok kırışan bölgelerimiz alın ve göz çevresidir. Sizlerde parmaklarınızla yüzünüzün daha genç görünmesini             sağlayabilirsiniz. İşte size bir kaç sihirli dokunuş tüyoları.

  • Gözlerinizde ki kan dolaşımını hızlandırmak ve gözlerinizin etrafında  ki kırışıklıklardan kurtulmak için gözlerinizin kenarlarından şakaklarınıza doğru parmak uçlarınızı bastırarak kaydırabilirsiniz. Hareketi on kez tekrarladıktan sonra göz kapaklarınızı kapatarak hafif hareketlerle göz kapaklarınıza bir kaç kez vurarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz.
  • Alnınızda ki çizgiler için; işaret parmağınız ve orta parmağınızı alnınızın ortasına koyarak saçlarınızın başladığı noktaya kadar düz ve yatay bir şekilde bastırarak kaydırın. Bunu da on kez tekrarlamanız alnınızda ki çizgiler için faydalı olacaktır.
  • Yine yüzünüzde ki çizgiler için ve yüzünüzde kan dolaşımını hızlandırmak için; çenenizden yüz bölgenizin ortasına doğru parmaklarınızın ucuyla bastırarak düz çizgiler halinde masajlar yapabilirsiniz. Bu masajı ağızınızın kenarlarına işaret parmaklarınızı koyup bastırarak ve kulaklarınıza doğru kaydırarakta uygulayabilirsiniz. Yine burnunuzun kenarlarına da iki işaret parmağınızı koyup kulaklarınıza kadar bastırarak kaydırırsanız yüzünüz için faydalı olur. Bu masajı da yaklaşık 5-10 dakika kadar uygulayabilirsiniz.
  • Çenenizin gerilmesi ve gıdı oluşumunu önlemek için iki elinizin işaret parmağıyla çenenizden kulaklarınıza doğru parmaklarınızı bastırarak çekerseniz eğer buda faydalı bir masaj olur.

2.Yıllar geçtikçe vücudumuzda yediğimiz besinler yağ olarak depolanır. Kas vücudu genç tutmaya yardımcı olur ve kaslı olan vücutlarda metabolizma daha hızlı çalışır. Kas oranı vücudun canlılığı için çok önemlidir. Yine vücudun genç kalması içinde önemlidir. Sabah saatlerinde protein tüketmek hem zayıflamak için hemde vücudun genç kalması için önemlidir. Akşam saatlerinde de çok fazla yağlı besinler yemek yerine proteinli besinler tüketmek genç kalmanıza yardımcı olacaktır.

3. Son olarak hayatımızın en önemli genç kalma tüyosunu vereceğiz sizlere.  Gün içerisinde 2-2.5 litre civarında su tüketmek cildin genç kalması için en önemli maddelerden biridir. Sizlerde gün içerisinde mutlaka su tüketimine önem vermelisiniz.

Sağlıklı bir ömür geçirmeniz dileğiyle.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın