Kadına Şiddete Hayır
YAŞAM DİYARI

Hamilelik Belirtileri

Hamilelik Belirtileri

Hamilelik Belirtileri Nelerdir hanımlar hamile kaldıklarını nasıl fark ederler? Hamilelik birçok kadın için önemli bir evredir. Özellikle genç yaşta evlenen ve ilk çocuğunu bekleyen anneler için farklı bir duygudur.Bu duyguyu sizinle yaşamak ve gebelik belirtileri nelerdir sizinle bu makalemizde paylaşmak istiyoruz.

Maalesef bazı anneler hamilelik belirtileriyle adet dönemi belirtilerini karıştırabilirler. Bunun için de olayın farkına biranda varamazlar. Fakat bu belirtileri sizlerde yaşıyorsanız anne adayı olma ihtimaliniz büyük.

  • Hamile kalan hanımlarımız hamile kaldıktan sonra biraz daha yorgun ve halsiz olurlar. Sürekli uyuma hissi duyarlar. Çünkü hamile kalan hanımların metabolizmaları daha hızlı çalışır ve buda gereğinden fazla yorgunluk,halsizlik ve uyku hissi verir.
  • Hamile hanımlarımızın memelerinde büyümeler ve ağrılar görülür. Bazı anne adaylarının meme uçları renk değiştirebilir. Bunlara sebep olan şey ise vücutta ki hormonal değişikliklerdir.
  • Birçok kadının en çok şikayetçi olduğu belirtide mide bulantıları ve kusmalardır. Hamile kalan hanımlarımızın çoğunda bu durum sıklıkla görülür.
  • Özellikle bazı hamile hanımlarımızda kokulara karşı çok fazla hassasiyet oluşur. Yemek yapamazlar,yemek yiyemezler bunun gibi.
  • Hamile kalan hanımlarımızın bazılarında sık kabız olma birçoğun da ise idrara çok fazla çıkma gibi durumlar gözükür.
  • Hamile hanımlarımızın yine birçoğunda baş dönmesi olur.
  • Anne adaylarımızın hormonal değişikliklerden dolayı fazla duygusal olma durumları olabilir.
  • Hamile hanımlarımız ilk 15 gün içerisinde küçük kanamalar da yaşayabilir. Bu kanamalar döllenmiş yumurtanın rahim duvarına yerleşmesinden dolayı gerçekleşen kanamalardır sizi telaşlandırmasın.
  • Yine akıntınızda da artış gözükebilir.

Hamile kaldığınızdan şüpheleniyorsanız bunu ilk olarak idrar testi yaparak ikinci olarak ise kesin sonuç almak için kan testi yaparak öğrenebilirsiniz. Sizlerde uzman bir hekime giderek bunu daha net bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

Sağlıklı ebeveynler yetiştirmeniz dileğiyle.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın