YAŞAM DİYARI

Hangi Renk Sizi Yansıtıyor Biliyor musunuz?

Hangi Renk Sizi Yansıtıyor Biliyor musunuz?

Hangi Renk Sizi Yansıtıyor!

Herkesin bir rengi olduğunu ve kişiliğinin bir rengi ifade ettiğini biliyor musunuz? Peki hangi renk sizi yansıtıyor?

  • Turuncu ve sarı gibi enerjik renkler bizi hayata bağlayan renkler arasında. Renkler yoğunluğuna ve tonuna göre sizin ruh halinizi ve kişiliğinizi yansıtıyor. Özgür ruhlu ve cesur bireylerin genelde mavi renkleri tercih ettiği görülmektedir. Sonsuzluk ve özgürlüğü ifade eden mavi renk, bu karakterdeki insanların kıyafetlerinde çokça karşımıza çıkıyor. Yine bu renk her ortamda tercih edilebiliyor.
  • Kırmızı renk genelde aşk, sevgi, şehvet ve öfkeyi çağrıştırır. Yine kadınların en çok sevdiği renklerin başında kırmızı geliyor. Kırmızı rengin bu anlamının bilinmesi feminen ve tutkulu bir renk olarak karşımıza çıkmasına sebep oluyor. Azimli, atak, kararlı, canlı ve dinamik insanların rengi yine kırmızıdır kırmızı olarak karşımıza çıkıyor.
  • Rahatlamayı ve huzuru arayan biri, fark ederek veya fark etmeden yeşil tonlarına yönelir. Eğer sizde yeşili sevenler arasındaysanız, huzuru sevdiğinizi ve huzur aradığınızın göstergesidir. Neşe, incelik ve zekayı temsil eden sarı renk ve tonları da turuncu gibi hayatımıza dinamizm ve hareket katar. Genellikle bu renk tonlarını kullanan kişilerin daha hareketli,hayat dolu kıpır kıpır insanlar olduğu görülmektedir. Gri renk alçak gönüllü ve dengeli kişilerin rengi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Özellikle mor ve lila renklerini hayatlarından eksik etmeyenlere bakıldığında lüksü, itibarı, şan ve şöhreti seven kişilerin olduğu görülüyor.
  • Asilliği ve şıklığıyla tercih edilen lacivert ise nüfuz sahibi ve otoriter olan kişilerin tercihlerinin başında geliyor.

Renkler görüldüğü gibi bir anlam ifade ediyor. Bunun yanında herkesin bir rengi var. Ancak bunlar kesin cevaplar değil, genel ve anlık değişebilen şeylerdir. Mevsim ve kişinin yaşadıklarına göre değişkenlik arz etmektedir. Sizin renginiz hangisi karar verdiniz mi?

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın