Kadına Şiddete Hayır
YAŞAM DİYARI

Kolanın Zararları Yok Artık Dedirtiyor!

Kolanın Zararları Yok Artık Dedirtiyor!

Sevgili Hanımlar özellikle evlerinizde kola çok fazla tüketiliyorsa bunu engellemelisiniz. Neden mi? İşte cevabı.

Kola içerdiği maddelerden dolayı zaten en zararlı içeceklerden biri. Fakat kolanın bilinmeyen zararları da araştırıldı ve açıklandı. Bizlerde evlerimizden eksik olmayan bu maddenin artık hayatımızdan çıkması için sizlerle kolanın zararlarını paylaşmak istedik. Peki Kolanın Zararları Neledir?

  • Kolanın içeriğinde bulunan glikoz şurubu kalp ve yüksek tansiyon hastalıklarına sebep oluyor.
  • Kemik hastalıkları,diş hastalıkları da kolanın sebep olduğu hastalıklar arasında ön sırada.
  • Böbrek ve astım gibi hastalıklarla ise karşı karşıya kalma durumumuz kolayla artıyor.
  • Fakat en önemlisi de anne ve baba olmak isteyenler için. Aşırı kola tüketen kişilerin  özelliklede erkeklerin sperm sayısı ve kalitesi düşüyor.  Sperm sayısı düşen kişilerde ise kısırlık meydana geliyor.

Dünya da en çok tüketilen içeceklerden birisidir kola. Zararı saymakla bitmiyor ama biz sizler için en önemli olanları söylüyoruz. Kolayı çok tüketen hanımlar ve beyler artık bu maddeyi hayatınızdan çıkarmalısınız. Aksi taktirde çocuğunuzun olmama riski daha da artıyor.

  • Kola erkeklerde testesteron hormonu dengesini bozuyor ve bu şekilde de sperm sayısı azalıyor. Yine sperm hareketide kola içtikçe azalıyor. Bu da maalesef kısırlığa yol açıyor.
  • Sadece buda değil kola obeziteye yol açıyor. İçeriğinde bulunan şeker sayesinde çok hızlı kilo almamıza sebep oluyor. Kilolu alan erkeklerde ise yine sperm sayısı azalıyor ve sperm kalitesi düşüyor. Buda çocuğunuzun olmama riskini arttırıyor.

Sevgili anne baba adayları ve sevgili ebevynler kola içmeden önce mutlaka bir kez daha düşünün ve çocuklarınızı da bu zararlı içecekten uzak tutun. Koladan daha güzel içecekler olduğunu da unutmayın. Vücudunuzun dengesini bozarak yaşamınızı sınırlıyorsunuz. Lütfen doğru beslenmeye dikkat edin.

Sağlıklı Günler…

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın