Kadına Şiddete Hayır
YAŞAM DİYARI

Küçük Arife Ölmesin

Küçük Arife Ölmesin

Fotoğrafta gördüğünüz bu dünyalar güzeli kızımızın yaşayabilmesi için yurt dışından temin edilmesi gerekiyor. Spinal Müsküler Atrofi yani SMA hastası olan bu küçük kızımızın adı Arife. Antalya’da hayata tutunmaya çalışan küçük kızımız solunum cihazları ile zor bela nefes alıyor.

İlaç Türkiye’de Yok

Amerika’da üretilen ilacı Sağlık Bakanlığının karşılaması için çeşitli kampanyalar yapılıyor. SMA hastalarının umudu olan bu ilacı bekleyen minik bedenler arasında Arife Yıldırım da var. Sağlık Bakanlığı’nın ABD’de üretilen ilacın bazı hastalarda kullanımının uygun bulunduğuna ilişkin açıklamasının ardından Arife’nin annesi Teslime Yıldırım ve babası İsmail Yıldırım, büyük sevinç yaşadı.

Çok pahalı olan ilacın SGK kapsamında karşılanabileceği açıklaması SMA hastaları için adeta bir umut oldu. 114 SMA hastası bebek için getirileceği söylenen ilaç, Arife cihaza bağlı olduğu için, daha sonra yaşından dolayı, ardından gen kopyası ilaca uygun olmadığı için onay görmedi. Umutları bi anda suya düşen aileye küçük bir umut ışığı Antalya Valiliğinden geldi.

Bu üzücü haberin ardından Antalya Valiliğinden Arifenin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 44.000 TL için yardım kampanyası başlatıldı.

Bu yıl içerisinde 20 den fazla bebek ve çocuğun SMA sebebiyle hayatını kaybettiğini hatırlatarak siz değerli takipçilerimizi Arife ye nefes olmaya davet ediyoruz.

Küçük Arife ye nefes olmak isteyenler için Antalya Valiliğinin de izni ile başlatılan kampanyaya ait hesap bilgileri ve ailenin cep telefonu numaraları ile alınan valilik izni de aşağıdadır.

Bağış yapmak isteyen bütün takipçilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz. Arife için valilik tarafından izin alınan yardım miktarı toplanmıştır. Gerek dua eden ve bağış yapan bütün dostlarımıza çok çok teşekkür ederiz.

Arife için izin alınan gerekli miktar toplandığı için kampanya bitmiştir.

Arife YILDIRIM

 

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Ömer Girgin dedi ki:

  Hocam gereken miktar toplandı mı? Eğer toplanmadıysa ona göre yardım yapıcazda

  1. admin dedi ki:

   Ömer Bey ilginiz için çok teşekkür edriz. Allah a şükür Arife için belirlenen miktar toplandı. Fakat küçük bir bebeğimiz daha var onun bilgilerini de bugün yarın paylaşacağız. Takipte kalırsanız ona yardım edebilirsiniz.

 2. Atilla dedi ki:

  Burda tel ve hesap ve bilgi yazmiyor duzgun bi sekilde yazinki gondermek isteyen arkadaslar gondere bilsin buna bende dahil

  1. admin dedi ki:

   Atilla bey Arife için gerekli yardım toplandığı için bilgileri kaldırdık. Şimdi Duru bebek için yardımlarınızı bekliyoruz.

 3. Asu dedi ki:

  Duru bebek için yapılan kampanyayı yayınlayan ki yardım yapacaklar ulaşsın.

  1. admin dedi ki:

   Yayınlandı zaten Asu hanım

 4. Adnan dedi ki:

  Bilgileri yazabilirseniz iletisime gecim

  1. admin dedi ki:

   Adnan bey Arife için gerekli yardım toplandığı için bilgileri kaldırdık. Fakat Duru bebek için başlatılan kampanyaya destek olabilirsiniz.Duru bebek için başlatılan kampanya günceldir.

 5. şenol dedi ki:

  iban bilgileri vs. bende görünmüyor

  1. admin dedi ki:

   Şenol bey Arife için gerekli yardım toplandığı için bilgileri kaldırdık fakat Duru bebek için başlatılan kampanyaya destek olabilirsiniz. Duyarlılıgınız için tesekkur ederiz.

 6. Nuriye dedi ki:

  Iban görümuo

  1. admin dedi ki:

   Nuriye hanım Arife için izin alınan gerekli miktar toplandı şimdi Duru bebek için başlatılan kampanyaya destek olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın