Kadına Şiddete Hayır
YAŞAM DİYARI

Küçük Nisa İyileşebilmek İçin Yardım Bekliyor

Küçük Nisa İyileşebilmek İçin Yardım Bekliyor

Serebral Palsi yani beyin felci ile dünyaya gelen ve yatağa bağımlı olarak yaşayan 6 yaşındaki Nisa, annesinin gözü önünde eriyor.

Kıymetli dostlar bugün yine küçük bir yavrumuz için başlatılan yardım kampanyasını sizler için paylaşıyoruz. Fotoğrafta gördüğünüz güzel kızımızın adı Nisa ve Nisa hayata tutunabilmek için sizlerden yardım bekliyor. Serebral Palsi SP Hastası olan Nisa kızımıza karınca kararınca az çok demeden yardım edelim.

Küçük Nisa’nın henüz doğmadan 7 buçuk aylıkken Serebral Palsi yani beyin felçli olduğu tespit edilse de Nisa’nın annesi Zana hanım her şeyi göze alarak küçük Nisa’yı dünyaya getirdi. Boşandığı eşinden sadece 350 lira nafaka alan Zana hanım devlet desteği ile küçük Nisa’nın ihtiyaçlarını ve  sağlık giderlerini karşılamaya çalışsa da bu giderlerin üstesinden gelemiyor. Sürekli hasta kızının yanı başında olan anne ne yazık ki herhangi bir işte çalışamıyor.

Buca’da tek odalı bir evde yaşamlarını sürdürmeye çalışan anne kız gerçekten büyük bir yaşam savaşı veriyor. %98 engeli bulunan küçük Nisa beyin felci ve epilepsi hastalığının yanı sıra skolyoz, kemik erimesi ve bacak kısalığı gibi sorunlarla da mücadele etmeye çalışıyor.

Küçük Nisa Serebral Palsi Hastası

Serebral Palsi hastası olan küçük Nisa’nın sağlık giderlerini ve ihtiyaçlarını karşılamakta büyük güçlük yaşayan Zana hanım, küçük Nisa’nın yatak bağımlılığının ortadan kalkması ve çektiği acıların azalması için bazı tedavileri görmesi gerektiğini söylüyor. Nisa’nın yaşam kalitesinin artması için bazı ameliyatlar ve fizik tedavi görmesi gerekiyor.

Tek başına küçük Nisa’nın ihtiyaçlarını karşılayamayan anne İzmir Valiliğinin izni ile bir yardım kampanyası başlattı. Kıymetli dostlar sizde küçük Nisa’nın hayata tutunabilmesi için yardım edebilirsiniz. Aşağıda açılan banka hesaplarına ve anneye ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine yazımızın altında Nisa için başlatılan yardı kampanyasına ait İzmir Valiliğinin vermiş olduğu izin belgelerini görebilirsiniz.

Hadi Dostlar Küçük Nisa için El Ele..

Anne: Zana SATILMIŞ

Hesap Numaraları (Halk Bank)

Menderes Caddesi Şubesi – İzmir

  • TL: TR60 0001 2001 4500 0001 1054 26
  • EURO: TR36 0001 2001 4500 0035 0003 74

İletişim Bilgileri

Anne Zana Hanımın Cep Telefonu Numarası: 0506 069 34 84

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın