Kadına Şiddete Hayır
YAŞAM DİYARI

Meme Kanseri ve Belirtileri

Meme Kanseri ve Belirtileri

Meme Kanseri BelirtileriMeme dokusunu oluşturan hücrelerin normalin dışında ve kontrolsüz bir şekilde çoğalmasına meme kanseri denilir. Vücutta bazı genler vardır ve bu genlerin sağlıklı bir şekilde büyümeleri engellenirse vücudumuzda büyük sorunlara sebep olur. Bu genlerin bozulmasının sebepleri de son zamanlarda artan gdo’lu ürünler, radyasyon, çevrede ki mikroorganizmalar vs. bunları kendimiz çoğaltabiliriz.

Peki meme kanserinin belirtileri nelerdir. Birde hep birlikte bunlara bakalım. Meme kanserinin belirtilerini kendimiz de anlayabiliriz. Hatta son zamanlarda baktığımızda ilk kendimiz teşhis edebiliriz meme kanserini. Bu belirtileri sizler için aşağıda sıralayacağız. Sizlerde bu belirtilerden birine sahipseniz hemen iyi bir hekime giderek uygun tedaviyi başlatmalısınız. Meme Kanseri Belirtileri Nelerdir?

  • Meme kanseri için ilk ve en önemli belirtilerden biri meme yada koltuk altınızda elinize kitle gelmesi aynı zamanda sertlik veya şişlik gelmesi. Bu gibi sebepler meme kanseri için önemli tanılardan biridir.
  • Meme başından kanlı akıntı yada açık renkte akıntıların gelmesi de meme kanseri risklerinden biridir.
  • Meme başında oluşan şekilsel bozukluklar aynı zamanda meme başının içeri doğru çökmüş olması yada meme başında çökme gibi sebeplerde meme kanserine sebebiyet veren nedenlerden biridir.
  • Yine meme başında bazı değişikliklerin meydana gelmesi de meme kanserine neden olur. Özellikle meme başında oluşan soyulmalar, meme başında oluşan kabuklar gibi.
  • Memede ki kızarıklıklar ve memede oluşan yaralarda meme kanseri belirtileri arasında yer alır.
  • Memede şişliklerin olması meme kanserine sebebiyet veren durumlardan biridir.
  • Memenin farklı bir şekilde büyümesi.
  • Memenin olduğundan değişik büyümesi.
  • Memenin farklı bir renk alması. Kızarması gibi.

Eğer memenizde oluşan kist 1 cm boyutuna ulaştıysa sizlerde elinizle bu kitleyi bulabilirsiniz. Özellikle ailenizde kanserli hastalar varsa mutlaka evinizde sürekli olarak memenizi taramadan geçirmeniz gereklidir. Kanser hastalığı basit bir hastalık değildir. Eğer vücudunuza yayılırsa daha kötü durumlara sebep olabilir. Sizlerde eğer meme kanserinden şüpheleniyorsanız biran önce bunu tedavi ettirmelisiniz.

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın