Kadına Şiddete Hayır
YAŞAM DİYARI

Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Makyaj hanımların olmazsa olmazıdır. Özellikle göz bölgesi makyajı hem dikkat çeken hem de hanımlara en çok yakışan bölgeler arasında yere alır. Bugün ki makalemizde sizler için rimel sürmenin püf noktaları nelerdir bunu anlatacağız.

Göz makyajını tamamlayan ve göz makyajının olmazsa olmazları arasında olan rimel nasıl sürülmelidir. Sizlerde özel günlerinizde ve normal hayatta çok fazla makyaj yapmayı seven kişiler iseniz mutlaka bu yazımızı okumalısınız.

  • Öncelikle aldığınız rimel mutlaka kaliteli olmalıdır.  Çok ucuz rimellere fazla güvenmeyin. Ve yine rimel fırçası da rimel kadar kaliteli olmalıdır. Bazı rimelleri marka diye alırız fakat rimel fırçaları hiç bir işe yaramaz. Sizlerde bunun için rimel fırçası düzgün bir rimel kullanmalısınız buna mutlaka dikkat etmelisiniz.
  • Rimel kirpiklerin daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Zaten rimel sürmede ki amaçta budur. Bunun için kirpiklerinize rimel sürerken kirpiklerin dibinden başlayıp yukarı doğru çıkmak daha faydalı olacaktır.
  • Yine alt kirpiklerinize de dipten başlayarak uca doğru rimel sürmeniz kirpiklerinizi dolgun göstermeniz için harika teknikler arasındadır.
  • Eğer kirpiklerinizin kıvrak olmasını istiyorsanız  düz fırçalar yerine yarım ay şekline benzeyen fırçaları kullanmalısınız. Fakat kirpiklerinizin dolgun görünmesi sizlere daha çok yakışıyorsa düz fırçaları tercih etmenizde fayda vardır. Bunlarda rimel sürmenin teknikleri arasında yer alır.
  • Sizlerde kirpiklerinizin uzun süre kıvrak bir şekilde kalmasını istiyorsanız. Kirpik kıvırma makinanızı fön makinası ile ısıttıktan sonra kirpikleriniz için uygularsanız bu şekilde daha uzun süre kirpikleriniz kıvrak kalacaktır ve hemen bozulmayacaktır.
  • Yine kirpiklerinizin dolgun görünmesini istiyorsanız kirpik kıvırıcı ya  kalem sürerek işlemi uygularsanız buda kirpiklerinizi harika gösterecek.

Doğru rimel sürmek nasıl olur sizlerde bu makalemizi okuyarak farklı bilgilerden yararlanabilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın