YAŞAM DİYARI

Sırtta ve Göğüste Çıkan Sivilcelerden Nasıl Kurtulabiliriz!!!

Sırtta ve Göğüste Çıkan Sivilcelerden Nasıl Kurtulabiliriz!!!

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Özellikle yaz aylarında insanların canını oldukça sıkan Sivilcelerden kurtulmak aslında çokta zor değil. Sırt ve göğüste çıkan sivilcelerin formülünü ise bu yazımızda sizler için paylaşacağız.

Her yaşta sorun haline gelen sivilceler maalesef her dönem sıkıntıya girmemize sebep olan Cilt Problemleri arasında yer alıyor.

Özellikle yüzümüzde veya dekolte bölgelerimizde çıkan sivilceler daha çok hormonal değişiklikler, hijyen yada stresten dolayı oluşmaktadır. Bu bahsettiğimiz konulara dikkat ettiğiniz sürece de yok olacaktır.

Sırtta ve göğüste çıkan sivilcelerden kurtulmak ise sanıldığı kadar zor değildir. Fakat bunun için ilk olarak yüzünüze yada elinize gösterdiğiniz hijyen ve bakımı vücudunuzun diğer yerlerine de göstermelisiniz.

Sırt Ve Göğüste Çıkan Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

 • Sırt ve göğüste çıkan sivilcelerden kurtulmanın ilk yolu Temizlik (hijyen). Nasıl ki yüzümüzü gün içerisinde temizliyorsak vücudu geri kalan bölümünü de aynı şekilde temizlememiz gerekmektedir. Hafta da en az iki kez vücudun ölü derilerden arınması için doğal peeligler  yaparak vücutta çıkan sivilcelere dur denemeniz mümkündür.
 • Kıyafetlerde sivilcelerden kurtulmak için bir diğer yöntemdir. Özellikle tenimize direkt temas eden çamaşırların mutlaka hava alan yüzeylerinin olması gerekir. Terlediğimiz de terimizi emmesi için kıyafetlerimizin hava alması gerekmektedir. Özellikle de spor yaparken mutlaka giyeceklerimize özen göstermeliyiz. Aksi taktirde sırt veya göğüsünüz de çıkan sivilcelere engel olamazsınız.
 • Düzenli spor yapan kişiler için spordan sonra duşa almak ve mutlaka pamuklu giysiler giymek gereklidir.

Sizlerde söylediklerimize dikkat ederek sivilcelerinizin gözle görünür bir şekilde azaldığına şahit olacaksınız.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. gamze haseki dedi ki:

  Faydalı bilgiler için teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz Gamze hanım amacımız faydalı olabilmek 🙂

 2. İrem Deri dedi ki:

  Sırttaki sivilciler en büyük düşmanım rahatsız oluyorum çok özende gösteriyorum bunu uyguluyacağım bakalım çok teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Umarım faydalı olur İrem hanım 🙂

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın