YAŞAM DİYARI

STRESSİZ BİR HAYAT İÇİN NE YAPMALIYIZ!!!

STRESSİZ BİR HAYAT İÇİN NE YAPMALIYIZ!!!

Evet doğru okudunuz stressiz bir hayat. Bunu hangimiz istemeyiz değil mi? Peki ya bu mümkün mü? Bakalım….

Teknolojinin artması, iş gücü, sorumluluklar, çalışmak, okul, dersler, sınavlar, çocuklar, eş, yemek….. bunları  saydığımızda bile eminim birçoğunuz strese giriyorsunuz. Fakat bu kadar strese gerek yok. Neden mi?

Artık stresi azaltan besinler var. Uzmanların açıklamasıyla birçoğumuzun bilgi sahibi olduğu stresi azaltan besinler nelerdir? Merak edenler makalemizi okumaya devam etsinler. Çünkü duyduklarınıza sizlerde şaşıracaksınız.

Muz: Muz içeriğinde bulunan potasyum sayesinde sakinleşmeye yarayan bir besindir. Ayrıca muz mutluluk hormonu salgılamamıza da yardımcı olan bir besindir. Bunun için de stresi azaltmaya yardımcı olur. Günde 1 adet muz yerseniz sizlerde gün içerisinde daha sakin ve mutlu olabileceksiniz.

Balık: Balık kan şekerini dengede tutmaya yarayan önemli besinler arasında yer alır. Kan şekerinin dengede olması ise tabi ki stressiz bir hayat demektir. Kan şekeri sık sık düşen kişiler daha iyi bilir. O sırada sinirli ve asabi olurlar. Fakat balık kan şekerini dengeleyerek bizleri stresten uzak tutar.

Ceviz: Melatonin hormonu salgılamamıza yardımcı olan ceviz rahat uyku uyumamıza sebep olur. Rahat uyku ise gün içerisin de daha enerjik daha mutlu olmamızı sağlar. Bunun için sabah kahvaltısında veya ara öğünlerinizde 3 bütün ceviz tüketmelisiniz.

Çikolata: Herkesin severek tükettiği gıdalar arasına yer alır. Çok fazla tüketilmediği sürece günlük 1-2 dilim çikolata yemek yada kahvenizin yanında çikolata tüketmek mutluluk hormonu salgılamanıza yardımcı olur ve stresten uzak tutar.

Yeşil Biber: C vitamini bakımından en zengin hatta portakal ve mandalinadan daha zengin besinler arasında yer alır. Yeşil biber adrenalin seviyesini arttırır ve stresi azaltır bunun için günlük tüketmenizde fayda var.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın